| DenisBoss92 a întrebat:

Deci daca ma masturbez de 4 ori pe saptamana mai cresc in inaltime? Vreau sa precizez ca am 13 ani si 1.66

Răspuns Câştigător
| epurasu a răspuns:

Nu! masturbarea nu duce la cresterea in inaltime niciodata! ...de 4 ori pe saptamana este...un exces.Ai doar 13 ani nu ar trebui sa faci asta!

| doctorandus a răspuns (pentru epurasu):

Ai dat funda unuia pe care l-a prostit foamea, vezi http://ro.wikibooks.org/wiki/Medicin%C4%83/Masturbare

Totusi in prostia lui are dreptate ca masturbarea nu influenteaza cresterea in inaltime.

| Mihai_Miţă_1999 a răspuns (pentru epurasu):

4 ori pe săptămînă e mult? Ce zici de plozii ăia de şi-o freacă odată la 2 ore...

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da ce treaba are una cu alta?

| Emilian65 a răspuns:

La 13 ani, 4 masturbari pe saptamana, este un numar cam mare.

| doctorandus a răspuns (pentru Emilian65):

Iar ai fumat covoare de bati campii in halul asta? Unde scrie asa ceva intr-un articol stiintific cu peer-review?

„Masturbarea în copilărie este un comportament normal, care începe de obicei la vârsta de două luni și atinge vârfuri la patru ani și în adolescență. Totuși, masturbarea excesivă produce anxietate părinților."
—De Alwis AC, Senaratne AM, De Silva SM, Rodrigo VS (septembrie 2006). „Bladder calculus presenting as excessive masturbation". Ceylon Med J 51 (3): 121–2. PMID 17315592.

„Masturbarea infantilă este considerată o variantă normală de comportament."
—Hansen, J.K.; Balslev, T. (noiembrie 2009). „Hand activities in infantile masturbation: a video analysis of 13 cases" (în engleză). European Journal of Paediatric Neurology (Elsevier) 13 (6): 508-10. doi:10. 1016/j. ejpn. 2008.10.007. ISSN 1090-3798. PMID 19010071.

http://www.foxnews.com/......ctor-away/

| Fatamuntilor a răspuns:

Tu vrei sa cresti in inaltime masturbandu-te.sau te temi ca daca o faci nu mai cresti?

| borntotwerk a răspuns:

Doamne fereste! tu ai copilarie?

| Cimped a răspuns:

Greu de crezut. Trebuie sa te masturbezi mai mult.

| DenisBoss92 explică:

Am incercat sa ma las dar nu pot.Ce sa fac?

| DenisBoss92 explică:

Mie imi e frica, ca nu o sa mai cresc daca ma masturbez