| FloriinDobrinn a întrebat:

Salut am 16 ani si prietena mea tot 16 ani si urmeaza sa facem sex anal si vaginal tin sa mentionez ca nu a mai avut vreodata un act sexual sau ceva de genul, vreau sa stiu ce trebuie sa fac inainte de a face sexul anal cu ea, stie ca va fi dureros dar vrea sa incerce, cum sa fac sa nu o doara asa mult.
Iar la sexul vaginal nu stiu ce sa fac pentru ca nu am mai facut-o niciodata cu o fata virgina, vreau pareri in legatura cu asta. Ea imi spune ca are incredere in mine si o scot la tine si o vom face neprotejat si ea ca sa fie sigura ca nu ramane insarcinata vrea sa ia pastila de a2a zi, o va afecta cu ceva asta? Vreau multe pareri dau funda!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Sexul anal se practica dupa ce colonul a fost golit de fecale, prin efectuarea unei clisme si chiar si in aceste conditii este indicat sa fie folosit lubrifiant din belsug si prezervativul pentru a facilita o penetrare cat mai usoara si evitarea unei posibile infectii bacteriene. 2. ) Sexul vaginal cel de dezvirginare se face intotdeauna cu folosirea prezervativului fiindca procedand asa durerea resimtita de fata va fi redusa foarte mult, uneori la 1/3 sau chiar 1/4 fata de durerea suportata in cazul in care NU este folosit prezervativul. Asa procedeaza orice baiat/barbat civilizat, educat si rational, care isi iubeste si face tot ce se poate pentru a-si menaja cat mai mult este posibil iubita/. 3. ) Pentru a fi absolut sigur ca nu se poate forma o sarcina indiferent in ce mod este intretinut sexul de dezvirginare si orice s-ar intampla sexul trebuie planificat si efectuat in perioada de infertilitate absoluta a ciclului menstrual, perioada in care formarea sarcinii este 100% imposibila. 4. ) Ideea de a folosi pastila de a 2-a zi in scop PREVENTIV, reprezinta o gandire absolut IMBECILA si IRESPONSABILA, care denota lipsa celor mai elementare cunostinte si informatii privind atat preventia, cat si protectia si si mai ales adevaratul proces al procreerii. Inainte de a-ti incepe viata sexuala pune mana pe maus si informeaza-te CORECT. Succes!

| FloriinDobrinn explică (pentru corbulalbrosu):

Asta este idea sa ma informez cat mai mult sa stiu ce consetinte poate avea partenera mea

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 16 ani si fara pic de experinta sexuala, nu este posibil sa stii ce faci si nici sa o feresti pe fata aia nu vei putea. Folositi prezervative pentru sex, ca nu va mucsa si nici nu va doare, dar va protejeaza sa faceti copii la varsta cand ar trebui sa va precocupe scoala, nu sexul!
Ma indoiesc ca poate avea cineva incredere in timp, cand nici tu singur nu stii cum se procedeaza.
In cazul asta nu vad decat inconstineta din partea amandorura!

| Violleta2022 a răspuns:

Cat priveste pastila de a doua zi, nu este recomandata sa o luiati, decat 1 data in viata, ca area atata de multe efecte secundare, ca este posibils a o nenoroceasca pe viata!

Folositi PREZERVATIVUL! Ca nu o lasa gravida si nu costa mult!

| FloriinDobrinn explică (pentru Violleta2022):

Pai da dar sunt sigur că o voi scoate la timp adica pana la urmă tuturor le place fara, nu?

| FloriinDobrinn explică (pentru Violleta2022):

Pai eu voi simți si o voi scoate la timp, pana la urmă tuturor le place fara, nu?

| alina2k18 a răspuns (pentru FloriinDobrinn):

Tuturor le place farawinking dar dupa vin pe aici ca au mancarimi, usturimi, scurgeriwinking sau au luat pilula de a doua zi de 5 ori in 3 luni.
Ia si pune prezervativ pe poola cand footiwinking

| Violleta2022 a răspuns (pentru FloriinDobrinn):

Ce-ti place fara?
Ca doar nu te musca un prezervativ!
Ori nu-ti pasa de consecinte?
Da-mi voie sa cred ca nu vei fii in stare sa-l scoti la timp si accidente se vor intampla, o sa vezi! Mai ales ca esti incepator si este practic imposibil sa controlezi un act atat de nou

| Violleta2022 a răspuns (pentru FloriinDobrinn):

Asta este doar in mintea ta de copilas!
Sa vezi cum este sa iei o boala venerica, sa vezi cum sunt copii care isi dau pumni in cap ca au SIDA sau altii ca au luat sifilis... sau altii ca ajung in puscarie, fiind minori care au violat fetite. Ma rog, initial fetitele spun ca au consimtit, dar cand apar parintii fetei si o altoiesc, fata spune ca a fost violata, caz in care parintii depun plangere la Politie si baiatul ajunge in puscaria juvenila.
Nu pot sa inteleg de ce nu vrei sa faci sex cu prezervativ, daca tot vrei sa o faci de micut... ce are ala?
De ce fugiti de cea mai buna protectie?
Incostienta sau prostie grasa, ca alt raspuns nu pot vedea!
Pacat, pana nu o patiti pe propria piele, nu va invatati minte!

| Pool77 a răspuns (pentru alina2k18):

Ehh, daca esti intreg la cap, inainte s-o faci fara faceti amandoi analize ca doar nu-s scumpe si scapi de un grij.
Iar daca te informezi destul, nu ramane insarcinata nici fara prezervativ.

| FloriinDobrinn explică (pentru Pool77):

Asta as vrea să fac

| FloriinDobrinn explică (pentru Violleta2022):

Păi da dar este o fată destul de ok, fata de alte fete este îngrijită, am fost la analize cu ea si n are nimic, sau poate aparea vreo boală in timpul actului?

| Emilian65 a răspuns:

În ambele cazuri de sex folosiți un lubrifiant și un prezervativ.

| Lawliet14 a răspuns:

Ce sa faci tu, mai? Mucosule? laughing)) Alea sunt de filme interzise.

| FloriinDobrinn explică (pentru Lawliet14):

Ma cunosti cumva personal ca sa iti dai cu parerea despre mine?

| MelissaAdela a răspuns:

Sexul anal necisită o anumită pregătire înainte. Nu vă mai luați după toate filmulețele porno. Ca să faci anal, iubita ta trebuie să facă clismă pentru a nu da de altceva în timpul penetrării laughing Nu e așa ușor pe cum pare. Gaura aia nu e pentru sex..tocmai din acest motiv o să întampinați probleme mai ales dacă nu sunteți experimentați
Cât despre prezervativ, eu zic să-l folosiți că după te văd pe aici cu "am lăsat-o însărcinată, ce mă fac?"