| mylifesuks a întrebat:

Salut..sunt fata..si am nevoie de un sfat din partea si feteleor si baietilor..am facut cunostinta cu un baiat de care nu prea ma interesam dar el era inca indragostit de fosta sa, si m-am gindit sa fac ceva ca sa nu traiasca cu tercututl sau..si tot comunicam cu elk de citeva luni..si am iesit cu el la o plimbare..mai apoi mi-a spus ca are sentimente fata de mine.dar eu nu'i puteam raspunde cu aceleasi..fiindca nu'mi era nimic mai mult decit un prieten..si a spus ca nu poate fi doar prieten cu mine..si nu mai comunicam.dar e cu adevarat un baiat bun..ne intelegem bine.e destept simpatic..si are gusturi la muzica asemanatoare cu mine..parca ma simte..nu stiu cum sa explic..si peste citeva luni i'am propus sa fim impreuna si a spus ca nu poate fiindca nu mai simte nimic fata de mine si o iubeste inca pe fosta sa. timp de 3 luni si ceva ii mai scriam uneori nu des cam rar.dar stiu ca e el...si vreau sa fiu cu el. vreau mult.ce sa fac?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Probabil ti a raspuns cu aceiasi moneda, l-ai refuzat=te-a refuzat, asta e....nu ar trebui sa faci nimic in privinta asta pentru ca sigur va face el cat de curand...

| mylifesuks explică (pentru mona):

Stiu ca l-am refuzat atunci, dar sa nu fi facut asta in acel moment nu avea sa-mi apara sentimenete fata de el.Mi se pare ca m-am indragostit din nou in el.Si de una sa stiu ca el va face ceva.Am asa o impresie ca deja nu e cu gindul la mine deloc.Dar cind vorbesc din nou cu el, sunt eu.Asta e.Imi place cine sunt alaturi de el, si imi place tot ce are el, fiindca e important pentru mine.

| derpiiiiiiiina a răspuns:

Gaseste refugiu in altceva. Incearca sa-l uiti. Cu timpul va trece. Pur si simplu trebuie sa astepti un pic. Poate doar ti se pare ca te-ai intragostit. Poate e o simpla atractie. Variante sunt multe. Incearca sa vorbesti cu prietenele. Potate te vor ajuta cu ceva. Sper ca sfaturile mele sunt cit de cit folositoare. Multa bafta.

| mylifesuks explică (pentru derpiiiiiiiina):

Prietenele spun sa-mi ascult inima,desigur nu sunt cea care traieste doar in sentimente si realizez ce-i realitate si ce nu,dar in acesta caz vreau si o sa fiu categorica, am nveoi de sfatul cum sa fac asa ca el sa aiba din nou interes fata de mine, posibil ca totusi mai are si el o atractie fata de mine, dar imi fac griji ca nu e asa, si sunt prea insistenta.Multumesc pentru bafta, si sper ca miine cu ajutorul Domunului imi va veni o idee care ma va ajuta.

| derpiiiiiiiina a răspuns (pentru mylifesuks):

Poate ca nu merita sa atragi atentia anume acelei persooane care la moment nu are nici un fel de sentimente fata de tine. Daca continui sa vorbesti cu el pe mess sau unde mai vorbesti tu incearca sa d=faci tot intr-asa un mod incit el sa nu vada atractia aceasa a ta fata de el. Incearca sa il faci sa creada ca el nu are foarte mare importanta pentru tine. Indiferenta misca mai mult decit ''atractia asta a ta''. Nu ii acorda prea multa atentie si posibil ca el singur va simti ceva, dar acum oricum e prea devreme sa astepti ceva de la el. Succes in continuare.