| ClaudiuRazvan a întrebat:

Deci problema ii in felul urmator.iubita mea mi-a spus in felul urmator legat de subiectu sex."ini doresc foarte mult sa fac dragoste cu mine si sa imi fii primul.tin mult la tine te apreciez foarte mult si cel mai important te iubesc foarte mult.imi doresc sa facem dragoste. stiu ca ne va ajuat mult in relatia nostra dar ....ma retine varsat"ok habar nu am ce si cum sa fac.ea este la o varsta realtiv vrageda.sunt primul baiat care o vazut-o doar in chiloti si sunt primul baiat care lo vazut desbracat si pnm.i-am propus sa facem dus impreuna si ea a spus ca nu ii este rusine ca eu sa o vad desbracata ii este rusine sa ma vada pe mine desbracat.sunt intr-un impas mare si am nevoie sfaturi.sincer i-am zis si la tati. habar nu o avut ce sa imi zica mai exact a spus ca ii prea complicat

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Asteapta sa mai creasca. Vei fi in continuare primul, dar ai grija ca sexul sa se intample numai dupa majoratul ei. Atunci va fi mult mai bine pentru amandoi.

| BiuL a răspuns:

Dar cati ani aveti?

| T0T a răspuns:

Mai aveti rabdare. Luati-o usor, nu e bine sa o luati asa din prima, zic si eu...

| Doub a răspuns:

I-ai zis "la tati" si vrei sa faci "sex" cu prietena ta de 15 ani? Aham.

| SkyPilot a răspuns:

Ai rabdare cu ea, nu o forta sa faca nimic. Arata-i ca o iubesti, poarta-te frumos cu ea, fa-i complimente. Cand va "jucati" pune-o sa te dezbrace atat cat poate fara sa ii fie rusine si sa te mangaie. Invata si tu cum sa o atingi (gasesti o gramada de material pe net). Nu exista o formula, ia-o usor s cu timpul va vrea sa faca cat mai mult. Referitor la "prima data" tu trebuie sa stii ce sa faci (iarasi, gasesti pe net sau intrebi aici). Trebuie sa stii ca majoritatea fetelor sunt speriate de aceasta "prima data", trebuie sa o faci sa se relaxeze si sa aiba incredere in tine. Si inca odata, las-o pana este ea gata. Ar trebui sa se intample dupa 17 ani ai ei.

| ywar a răspuns:

Ce misto ideea cu dusul! E foarte tare sub dus! Nu-ti trebuie lubrifiant prea mult, o pui mai usor capra, daca sangereaza se spala si nu pateaza. E beeeeeeton. Pe urma... la politia, carabienierii "iti bate ei in poarta" si te intreaba de vorba. Ce sa-i faci asa e la noi pe planeta pamant. Da tu! da-i-o sub dus. Parerea mea. happy

| NoName0x0 a răspuns:

Deci sa inteleg ca tu vrei cu nerabdare sa faceti sex, nu? Ok. happy Dar ce atata graba? Nu cred ca e ok sa ii zici tatalui, sunt anumite chestii care trebuie tinute secrete, mai ales momentele in 2. Sa presupunem ca o veti face pana la urma, o sa ii zici si tatalui asta? Apoi ea poate va afla si se va simti stanjenita cand vine la tine... Tot ceea ce poti sa faci acum e sa astepti si sa luati lucrurile incetul cu incetul!

| jojo92 a răspuns:

Crede ma ca te duce cu vorba.In sufletul ei te place, nimic mai mult, nu te iubeste.Si nu face pasul pentru ca se simte vinovata nu stie daca este bine sau nu pentru ca nu este convinsa ca te iubeste.

| jojo92 a răspuns:

Este clar ca hormonii iti cer drepturile si eu te sfatuiesc sa vorbesti si cu fete mai mari cu care sa ai relatii intime.Este ceva foarte normal

| ClaudiuRazvan explică:

Majorat.sinecer ne vedem sa stam mult timpimpreuna dar totusi are 15 ani o sa dureze ceva

| Brigaela a răspuns (pentru ClaudiuRazvan):

Inainte de majoratul ei e destul de complicat. In primul rand ca e putin probabil sa fie pregatita psihic. In al doilea rand ca fizic va fi pregatita de-abia pe la 17 ani si jumatate, iar daca tii la ea chiar si foarte foarte putin, nu vei permite sa-si inceapa viata sexuala inainte ed 17 ani si jumatate stiind la ce pericole ar expune-o asta. In al treilea rand ca daca vrei sa faci sex cu ea chiar si cu o zi inainte de a implini 18 ani, trebuie sa mergi inainte si sa obtii acordul parintilor ei (ca sa nu ai probleme cu legea), si am inteles ca baietilor din ziua de azi le e frica sa mearga sa discute barbateste cu parintii fetelor.
pana la urma, daca exista sentimente intre voi, te vei gandi si la ce e bine pentru ea, nu numai la placerea ta. Si stii si tu ca inceperea vietii sexuale inainte de 17 ani si jumatate creste de aproape 10 ori riscul fetelor de a face cancer de col. Spui ca tii la ea, deci nu cred ca poti fi nepasator la asa ceva. Si crede-ma, daca e dragoste adevarata, 3 ani trec imediat, nici macar nu veti simti vreo frustrare.