| alexfab33 a întrebat:

Dupa parerea voastra e imoral sa incerci cu o fata daca chiar iti place de ea, ea fiind intr-o relatie?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e imoral, dar pedeapsa este implicita: femeia care l-a lasat pe altul pentru tine, cu siguranta te va lasa si pe tine pentru un al treilea (sau te va insela la greu)

| darrio2007 a răspuns:

Cam da.

| Florentina9210 a răspuns:

Nu mi se pare normal sa intri peste cineva in relatie. In cel mai rau caz ai doua optinui: ori astepti ca relatia sa se termine, ori iti iei gandul de la acea persoana!

| WaterDrop a răspuns:

Imoral? Chiar ai folosit acest cuvant in ziua de azi? Credeam ca este un vestigiu, sau cel putin va deveni in 10 ani maxim.

Stiai ca diferenta dintre bine si rau este facuta doar de mintea noastra? Nu exista bine sau rau.Nu a existat niciodata.Noi am facut alegerea aceasta.Asadar, daca tu consideri ca nu poti trece peste aceste sentimente si esti macar 1 % sigur ca ar fi o sansa ca si ea sa te placa, atunci de ce mai citesti acest raspuns si nu esti deja cu ea? Daca te place, felicitari, poate esti printre putinele persoane care si`au gasit sufletul pereche, daca nu, atunci iti va spune si va ramane cu actualul iar tu vei putea merge mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt "pentru",insa tinand cont de faptul ca,posibil,si fata aceea poate fi incorsetata in relatie,poti incerca. Uneori, salvarea vine chiar de nu o chemi! Intr.o alta ordine de idei, pornind de la maxima:"orice lucru bun este imoral, ilegal ori ingrasa", se pare ca este de bun augur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E aiurea, tu ai vrea sa se bage cineva pe gagicuta ta? De doua ori mai mare ca tine, eventual, si tatuaje, si cu cazier smug Hm?smug

| kandaraki a răspuns:

Acum pune-ti tie intrebarea data: daca ai fi cu o fata in relatie si cineva ar incerca sa incerce cu fata ta sa se cupleze, ti-ar placea? sigur ca nu e normal.

| vioricavio a răspuns:

Depinde.Daca nu este casatorita, nu are copii, e doar intr o relatie, atunci poti incerca. Poate fi cum a spus si WaterDrop poate fi sufletul tau pereche.

| ksaoswh a răspuns:

Da.

| Lav1niia a răspuns:

Da.