| AdevarSauProvocare a întrebat:

Salut, TPU! Imi place de un băiat, dar imi este rușine să îi spun. Ce ar trebui să fac, dar fără să îi spun?

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nimic, sa nu ii spui. Roagă-te lui Dumnezeu ca la timpul pe care El il cknsidera potrivit sa aducă în viata ta persoana care El știe ca e potrivita pentru căsătorie si care să aibă curajul sa fie bărbat adevărul si sa te abordeze el.

| Simpatic a răspuns:

O regula nescrisa spune ca baiatul abordeaza fata
insa cred ca voi sunteti la varsta la care si unul si altul sunteti timizi
ii poti eventual da de inteles ca il placi
e mai complicat sa ma exprim fata de copii, cum anume sa procedeze

| Violleta2022 a răspuns:

Atunci nu-i spune, ca ai toate sansele sa rada de tine sau sa te respinga.
Daca baiatul ala te place, va veni singur sa-ti spuna el asta.
da-i timp si pace sa faca el primul pas, ca-i vital in relatia cu baietii.

| gabicoo a răspuns:

Îmbracă-te cât mai mulat și fâțâiete prin fața lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai degrabă să-i demonstrezi. Cu gesturi finuțe și subtile. happy

| ioana748 a răspuns:

Nimic, de obicei daca unui baiat ii place de o fata face ceva.
Astepti baiatul potrivit, care te place si el pe tine.

| Lupică27 a răspuns:

Ii citesti din biblie. Vorbesti cu el, auzi ce sa faci...ii spui ca iti place de el si gata.
Poate lui nu-i place de tine dar macar asa afli si nu mai traiesti cu regrete.

| Ancadorinapascale1993 a răspuns:

Câti ani ai? Daca esti mica e de inteles dar daca ai peste 25-30, pe bune... zii in fata ce atâta. Sau incearca macar bate-i un apropoo, ceva... chiar e mototol de tot.laughing

| Justasimplequestion a răspuns:

Ar trebui sa va jucati adevar sau provcare