| Animefan13 a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu animeul Kuroshitsuji. Am vazut pe anime kage ca sunt 2 sez. Eu tocmai ce am terminat kuroshitsuji si l-am inceput pe II, dar nu au nici o legatura intre ele. Adica sebastian nu ia luat deja sufletul lui ciel? Si seba avea doar o mana si de asemenea madam red a murit. Nu inteleg. Fundita pentru cine ma lamurestelove struck

2 răspunsuri:
| LadyKira a răspuns:

Sezonul I n-are nicio legătură cu Sezonul II. Şi eu am fost la fel de uimită! Sebastian nu îi ia sufletul lui Ciel, pentru că nu şi-a împlinit contractul. O să vezi la finalul sezonului II ce se întâmplă. Mă bucur că şi alţii se uită la Kuroshitsuji!

| Animefan13 explică (pentru LadyKira):

Gata multumesc. Am terminat Kuroshitsuji si ba da au legatura ca ciel isi pierde memoria. Si Doamna Red e moarta. Este aceeasi realitate. Lol, am plans la final ah ciel... happy