| missalexutza a întrebat:

Buna preteni! Am o intrebare:Unde as putea vedea titanic 2 "intoarcerea lui jeik"(nu mai stiu cu me scrie numele)?(va rog fara rspunsuri de pilda:"cauta pe google sau "nu a aparut")am vazut pana si posterul.Stiu ca a aparut

Răspuns Câştigător
| ghostbusters a răspuns:

Buna!
uite un link cu titanic 2 sper sa fie cel pe care il cauti http://filmeonline365.net/titanic-ii-2010-online-download

2 răspunsuri:
| Diabolique a răspuns:

Și dacă nu a apărut, cum facem? Uite, text argumentativ, ca la bac. :))

Nu sunt de acord cu afirmația „intoarcerea lui jeik a aparut pentru ca am vazut pana si posterul" a utilizatoarei @missalexutza.

În primul rând, afirmația de mai sus nu pare cea mai credibilă sursă, din moment ce nici măcar numele săracului DiCaprio, unul dintre cele mai comune din istoria Americii, nu a fost scris corect. E vorba despre Jack [jak], nu Jake [jeyk], cum a confundat autorul.

În al doilea rând, conform adevăratelor surse (IMDb, cinemagia, rottentomatoes, amazon, metacafe, hulu și wikipedia), filmul specificat nu există.
Într-adevăr, circulă un filmuleț pe obscurul site youtube, cu numele „Titanic 2: Jack's Back". Totuși, scurtmetrajul nu poate fi considerat un film artistic deoarece este o parodie declarată, de aproximativ 4 minute, realizată de fanii capodoperei lui James Cameron, căștigătoare de 11 premii Oscar. http://youtu.be/vetaFnJ2TpQ
Cât despre posterul pomenit în afirmație, http://images.wikia.com/titanic/images/7/78/Titanic_II_Jack_is_back.jpg îmi permit să spun că Leonardo DiCaprio este ilustrat mai ceva ca-n filmele lui Romero, fapt care întărește ideea de imitație neizbutită.

În al treilea rând, există un alt film care ar putea induce „cinefilii" în eroare. E vorba despre „Titanic II" (2010), scris și regizat de Shane Van Dyke. Spre deosebire de exemplul din al doilea paragraf, acest film există într-adevăr, cum bine au demonstrat utilizatorii care au răspuns înaintea mea. Din păcate însă, acesta nu are absolut nici o legătură cu viziunea lui Cameron sau cu cea de-a Șaptea Artă în general. http://www.imdb.com/title/tt1640571/?ref_=sr_1

În concluzie, afirmația de mai sus nu este corectă, iar întrebarea care o urmează nu are sens. „Titanic" (1997) nu are o continuare și nici nu va avea vreodată.