| cristinacrissss a întrebat:

As vrea sa ma uit la un serial anime de dragoste. Imi recomandati unul frumos?

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Cele mai frumoase și populare anime-uri de dragoste sunt:
Paradise Kiss, Special A, Skip Beat, Fruits Basket, Maid Sama!, Lovely Complex, Vampire Knight, The Familiar of Zero, Itazura na Kiss, Toradora!, Clannad, Bokura ga ita, Rosario + Vampire, Elfen Lied, Detective Conan, Onegai Teacher, Mahou Sensei Negima, Honey and Clover, Kare Kano, Full Moon o Sagashite, Kimi ga Nozomu Eien, Rose of Versialles.
Vizionare plăcută!

17 răspunsuri:
| AoiTori a răspuns:

Uite 2 anime-uri care mi-au placut: kimi ni todoke, pe care il iuubesc^^' si kimikiss pour rouge (parca asa se cheama, sau ceva in genul asta)

| sonny89 a răspuns:

X Factor, Vocea Romaniei, Happy Hour, Dansez pentru tine, serialul ala de pe ProTV (cum naiba-i zice?!), cacatul ala de emisiune (Iubiri secrete sau ceva de genul) de pe Kanal D parca sau wrestling.
PS: Abtine-te sa comentezi!

| cristinacrissss explică (pentru sonny89):

Ce naiba ai? Ai nervi si nu sti pe cine sa-i descarci? Oricum nu ma uit la emisiunile alea tampite care le-ai enumerat tu acolo.

Dau numai de oameni tampiti pe TPU. Nu poti sa pui o intrebare ca se gaseste unu sa iti raspunda in batjocura si la misto.

| cristinacrissss explică (pentru sonny89):

Si de ce sa nu comentez? Sa nu comentez pentru ca ti-ai dat si tu seama ce raspuns de om incult ai dat? Am intrebat ceva si tu mi-ai raspuns total altceva. Ce rezulta din asta? Ca esti incult si iti versi nervii pe cine apuci... asa fac incultii.

| sonny89 a răspuns (pentru cristinacrissss):

D-asta ti-am propus sa te abtii. Nu sunt nervos si, mult mai important, nu sunt tampit (insa apreciez sinceritatea). Ba chiar raspund zambind si/sau rationand. Ironia pare sa te depaseasca.

| sonny89 a răspuns (pentru cristinacrissss):

Incult?! Wow, folosesti cuvinte mari si cu caracter general. Draga mea, eu, tu si restul membrilor de pe TPU suntem, mai mult sau mai putin, inculti. Nu ma simt jignit, ofensat, dimpotriva! Cultura inseamna informare, informarea inseamna sa pui intrebari, in speta, tu ai intrebat, asta relevand o oarecare incultura. Nu te supara, n-am comentat cu scopul de a te jigni, de a te enerva sau de a-mi bate joc de intrebarea ta. Se vroia a fi doar un raspuns amuzant.

| cristinacrissss explică (pentru sonny89):

"Ba chiar raspund zambind SI/SAU rationand" Deci nu prea ai gandit in momentul ala. Am inteles big grin.

| cristinacrissss explică (pentru sonny89):

Pe TPU oamenii incearca sa se ajute unii pe altii. Prin raspunsul tau cu ce m-ai ajutat?

| sonny89 a răspuns (pentru cristinacrissss):

Cu ce te-am ajutat? Printr-o scurta analiza ai fi putut deduce chiar tu ca NU TOATA LUMEA VREA SA TE AJUTE. O lectie de viata, nu? Mie asa mi se pare! big grin. Pe langa acest aspect, nedetectabil in prezenta superficialitatii, ai aflat ce parere am eu despre acele "emisiuni".
Si, asa cum ai presupus, era un raspuns cladit in absenta ratiunii. Partial...

| negru30 a răspuns:

Tom si Jerry

| cristinacrissss explică (pentru negru30):

Am spus anime de dragoste nu desene animate pentru copii de gradinita.
Sti cum se spune: Daca taceai filozof ramaneai.

| negru30 a răspuns (pentru cristinacrissss):

Ha ha ha - multumesc frumos

| VintageLover a răspuns (pentru cristinacrissss):

Cum poti sa insulti desenul asta?! E nemuritor! Chiar voiam sa te ajut, dar m-am razgandit!

| Rox08 a răspuns:

Uita-te la iF ONLY-e super
ps i love you

| biancaaa50 a răspuns:

Este iubiri secrete

| Katerina94 a răspuns:

Buna Cristina, un serial anime foarte frumos este Kaze no Stigma care din pacate s-a oprit la sezonul 1 pentru ca autorul a murit si nu se stie darca povestea va mai continua dar finalul primului sezon s-a terminat cu asteptarile fanilor pentru continuarea serialului. Vizionare placuta :*

| Chirita_Adrian_1998 a răspuns:

Eu zic ca cel mai frumos este Clannad Foarte frumos:X:X