| alexandru1234567890 a întrebat:

Cele mai frumoase telenovele din istorie?

Parerea mea:Kassandra si Betty cea urata.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Oh, voi opta întotdeauna pentru Kassandra, frumoasa țigăncușă. Îmi amintesc și acum zornăitul bijuteriilor ei, a acelor podoabe, care făceau deliciul anumitor scene. Citisem și romanul Deliei Fiallo, înainte de a vedea telenovela. Cred că acesta a fost și impulsul pentru care am vizionat-o. Dar, atât filmul, cât și cartea sunt cuceritoare.
Tot la fel, aș spune și despre Memoriile unei gheișe, referindu-mă la carte versus film, la abordarea regizorului.

2 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Mie mi-au plăcut: La Intrusa (2001),Betty La Fea, O Clone, Kachorra (cu Natalia Oreiro), Primer amor... a mil por hora (cu Mauricio Islas) și o telenovelă celebră Terra Nostra (cu Raul Cortez)...

| rapp2020 a răspuns:

De pe buze la inima, un serial turcesc dar bun