| LaviniaLavinitutza a întrebat:

Cine imi da un film SF?
Sa fie foarte SF [ Stiu, suna putin ciudat ], adica sa aiba sirene, troli, spiridusi, extraterestrii, vampiri... creaturi din astea supranaturale.
Mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Sf e un gen paralel cu cel fantasy.
Încearcă trilogia The Lord of the Rings, seriile Harry Potter şi Narnia, The Spiderwick Chronicles, Pan's Labyrinth, Maleficent, Alice in Wonderland, Inkheart.

| OnuOnulică a răspuns:

I Am Number Four
Friday th 13 2009
The Others

| faramatania a răspuns:

John Carter (2012),Prometheus (2012),I Am Number Four (2011),Upside Down (2012),The Lost Future (2010),Avatar (2009),dar poți încerca și Maleficent (2014)

| Teardrop a răspuns:

Atâta numa' că filmele SF nu au Sirene Troli, Spiriduşi sau Vampiri.

| MissBlackPearls a răspuns:

Beautiful Creatures
Vampire Academy