| veronika999 a întrebat:

Care este diferenta dintre un film thriller si un film horror? Mai exact care este scopul fiecaruia si care este mai inspaimantator? (puteti da si cateva exemple) Multumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| titi14 a răspuns:

A pai un fil thriller are ca scop sa te sperie psihic prin tot felul de legende si chestii de genul ca exemplu filmeul "Shutter" sau "The Grudge"! Un film horror vrea sa te sperie prin scenele de groaza cum ar fi taieri de capete, despicari de trupuri, tot felul de ucideri fara mila si prin tot felul de monstri ex;"Masacrul din texas" sau "Smiley"! Altceva ce doresti sa stii?

| veronika999 explică (pentru titi14):

Multumesc mult de raspuns :*

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact acelasi raspuns ca titi14 voiam sa dau laughing