| smecher2002 a întrebat:

In sezonul 2 violetta va ramane cu diego sau cu leon ca cica am auzit ca diego si ludmila aveau un plan si angie si leon o sa-l descopere si violetta o sa ramanu cu leon e adevarat?

Răspuns Câştigător
| ILoveWeekends a răspuns:

E adevarat. Am auzit de la o prietena care s-a uitat la sezonul 2 in spaniola si mi-a spus ca diego si ludmila aveau un plan, dar nu stiu care, gen Diego se va apropia de Violetta intentionat, si nu pentru ca e indragostit de ea, ci pentru ca s-o ajute pe ludmila cu nu stiu ce.
Deci diego nu o iubeste pe violetta deloc.

| ILoveWeekends a răspuns (pentru ILoveWeekends):

O voi intreba pe prietena mea mai multe si iti voi spune.

| Dutza_Andutza_1984 a răspuns (pentru ILoveWeekends):

Ba da... uita-te la episodul 67 si ai sa vezi ca atunci cand leon se impaca cu vio diego plange....eu nu l-am vazut pana acum pe leon sa plange dupa vio sau o alta fata; deci diego ajunge sa o iubeasca pe vio cu adevarat, eu am vazut tot sez. si stiu ce au vrut sa zica

15 răspunsuri:
| TheDarkQeen13 a răspuns:

Nu se stie, vom vedea cand va aparea sezonul 2. Pa, pa.

| LivingLouder a răspuns:

Uita-te la episoadele din spaniola de pe youtube si ai sa vezi.

| ℓσяєภยş a răspuns:

Nu stim inca, cum a zis si AncaAP, va fi la fel ca si cu Thomas si Leon, o data va fi cu Diego si o data cu Leon pentru ca nu se poate decide.

| AnimeG0DDDFan a răspuns:

Sigur este faptul ca la final vor ramane Violleta si Tomas

| PerianuPaula99 a răspuns:

Nu se stie.

| AncaAP a răspuns:

Va fi la fel ca si cu tomas si leon. ba cu unu ba cu altu si nu se poate decide. nu stiu nimic de planul lui diego si al ludmilei, dar vom vedea in decembrie.
Deabea astept!

| Okami23 a răspuns (pentru AncaAP):

De ce ai spus vom vedea in decembrie? atunci va fi continuarea pe disney?

| AncaAP a răspuns (pentru Okami23):

Da. decembrie sau noiembriewinking

| Okami23 a răspuns (pentru AncaAP):

Ce bine, ca imi place serialul, mersi ca mi-ai raspuns

| kokomy a răspuns:

Eu am citi undeva că în sez 2 Violetta va rămâne cu Leon și Diego va fi cu Ludmila. Tomas se va întoarce în Spania și German va fi cu Angie, dar Jade angajează un detectiv particular ca să-i poată spiona și să încerce să-i despartălaughing

| Aditza_Adita_1996 a răspuns:

Ramae cu leon iar in sezonul 3 apare si tomas si mai apare selena gomez ca sola lui tomas

| Micky_Mycutza_1995 a răspuns:

De fapt... sezonul 2 se imparte in 2 parti.
Si in prima se intampla toate.
Ca Leon afla de planul lui Diego si al Ludmilei si ii spune Violettei dar ea nu crede. Federico va veni iarasi in serial.
Si cu you-mix-ul se organizeaza un concurs castigatorii sa plece in Spania.
Si echipele au fost: Violetta si Leon( Violetta fiind atunci iubita lui Diego), Diego si Francesca, Federico si Naty, Ludmila si Maxi, si de Camila nu stiu.
In fine Leon si Vio iau locul intai si merg in Spania impreuna cu Diego si Fran.
Si la sfarsitul acestei parti va fi un spectacol.
In care Diego si Vio se saruta(Din pacate) si apoi dupa ce termina de cantat melodia Como quieras Vio ramane fara voce.
Si daca zic unii ca Ludmila se imprieteneste cu Vio nu e adevarat.
Ludmila vrea doar sa stea pe lana Vio ca sa o faca sa sufere.
In a doua parte tot ce stiu ca la sfarsit se va da iar un spoectacol si toti copii canta o melodie, nu mai stiu cum se numeste si apoi Leon saruta pe Violetta.
A si va aparea un baiat nou Marco cu care va fi Francesca.
Si Federico va fi cu Ludmila

| Laviniutza37 a răspuns:

Da e adevarat. am vazut la final ca leon si vio se vor saruta. si cred ca se va face si violetta 3(p.s)