| anonim_4396 a întrebat:

Va uitati la seriale? De ce? Ce seriale? Mie mereu mi s-au parut o pierdere de timp. Adica nu stiu, am prieteni care se uita la cate 10 seriale, fiecare cu cate 10 sezoane si nu stiu de unde au timp de asta. eu abia pot sa vad un film pe luna

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Si mie mi s-au parut o pierdere de timp, dar dupa ce am inceput sa ma uit la un serial (Supernatural), au inceput sa imi placa, pentru ca poti invata ceva din ele (depinde de serial), iti ocupa si timpul atunci cand te plictisesti si poate la primul episod o sa ti se para plictisitor, dar dupa alte cateva episoade o sa vezi ca o sa te prinda. Dar nu iti recomand sa te uiti la 10 episoade laughing, la cate 1 e mai bine. Dupa daca ti-a placut, te uiti si la altele. O sa iti dau cateva seriale care mi-au placut foarte mult (m-as mai uita o data la ele laughing ) : Spartacus, Doctor Who, Reaper, Supernatural. Depinde ce gen iti place tie, dar iti recomand sa te uiti la Reaper, deoarece are doar 2 sezoane, deci il termini repede si dupa daca ti-a placut te uiti la altele mai mari. Vizionare placuta!

12 răspunsuri:
| BoOoMbOnik a răspuns:

Jurnalele vampirilor, the originals, true blood, pretty little liars, teen wolf

| crytical a răspuns:

Da. Pentru ca imi plac. Doar serialele de top. Eu am facultate, dar am timp sa urmaresc cate un serial doua. Probabil daca ai gasi un serial potrivit tie, care sa iti placa, ti-ai face timp pentru a urmari cate un episod pe zi.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Asa credeam si eu, dupa am aflat de serialul Constantine si am decis sa ma uit, mi-a placut mult filmul si d-aia... mare greseala, inca nu se stie daca sezonul 2 se mai face si mi-a placut tare mult primul sezon, chiar mai vreau laughing))
m-am intors la filme si las serialele, dar eu nu vad 1 la o luna, ci 2 pe zi big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.
Pentru ca imi plac, am ce invata de acolo si asta face orice adolescent si ceva adulti.
Deocamdata ma uit la "Lie to me" si la "Oyle bir gecer", am incercat sa ma uit si la anime, dar...O las pentru vara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti tocilara de aia nu ai timp de mai mult de un film pe luna. poate altii tin minte mai mult din clasa si nu trebuie sa toceasca 8 ore acasa. te-ai gandit la asta? e o idee, zic eu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Endoryus, inteleg ca te-ai simtit jignit laughing nu asta a fost intentia, dar stiu ca ai o problema mai veche cu mine, asa ca-ti inteleg frustrarea.
Nu sunt tocilara, dar altii au viata, stii? Nu stau toata ziua in fata computerului. Mai citesc, mai vad un film, dar mai ies si din casa, mai calatoresc.
Nu stau nici macar doua ore in casa ca sa invat laughing fii tu linistit.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu mai jignit cu nimic stai linistita era doar faza ca eu am trecut prin liceu doar citind lectiile si ce am prins prin clasa, si am terminat bac-ul cu o medie de 9-42 pe de alta parte unul din clasa care se dadea mare ca invata 5 ore pe zi si restul a terminat cu 8-50, asta era toata faza.

"Nu sunt tocilara, dar altii au viata, stii? Nu stau toata ziua in fata computerului" aici da m-ai jignit laughing sa ma compari cu altii doar pentru ca ma uit la serial, of of. si eu muncesc, am sala am cursuri de aparare si am si prietena, si tot am timp de seriale deci las-o balta, numai cauta scuze big grin

"Nu stau nici macar doua ore in casa ca sa invat " eh atunci nu esti tocilara, bravo tie

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

" dar stiu ca ai o problema mai veche cu mine" te cunosc de undeva? m-ai facut curios laughing, despre ce a fost vorba? daca ai schimbat numele sa stii ca nu imi amintesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Endoryus, no bravo tie laughing. Si eu am medii mari, si nici nu prea dau pe la scoala. Am peste 100 de absente si ar trebui sa ma exmatriculeze, dar nu o fac fiindca am note bune si bacul asigurat cum ar veni.

Poate te confund laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Norocul tau ca esti in Romania, aici in Italia poti avea 10 pe linie, daca ai depasit limita de absente te lasa repetent, poti fi si Einstein. poate asa aveam si eu mai multe absente laughing

| TheWalker11 a răspuns:

Nu sunt o pierdere de timp! Din unele ai si ceva de invatat! Gen The Mentalistwinking. Pana acum am vazut Prison Break, Supernatural, The Mentalist, un pic din Lost si un pic din The Walking dead!winking ( Ressurection e cel mai prost serial posibil, primele 2 episoade interesante dupa te plictiseste total, deci nu te apuca de el! big grin )

| Bîrză_Anamaria_1991 a răspuns:

Pai iti spun de ce lumea se uita la seriale si cum de au timp: daca vrei poti sa iti faci timp pentru orice lucru, de ex tu ti-ai facut timp sa intri aici pe net.Ei alti isi fac timp pentru seriale in loc sa faca alte chestii. In plus majoritatea se uita la un serial fix pentru a scapa de lumea reala si plictisitoare. Ei practic se transpun in serial si uita de problemele din lumea reala. Si acele 40 min-1 ora sau mai mult ei traiesc o viata noua si interesanta si cam de aia si creaza uneori dependenta. Stiu ca suna cam prostesc ce zic.dar cam asa vand eu lucrurile mai ales pentru ca ma uit si eu la multe seriale. Poate o sa incerci si tu odata, sa vezi cum e.