| Robieski a întrebat:

Mai intai vreau sa imi cer scuze pentru categorie (dar tot de sanatate e vorba). Pisica mea a avut o mama crying care... dupa o saptamana ce a fatat a fost otravita crying (da. am un nesimtit de om care otraveste pisicile). Vreau sa spun ca dupa ce a fatat a mai alaptat o data pe pisica mea... si de cand e mica mereu isi scutura coada de multe ori si s-ar putea ca totul este neorologic.Chestia este ca ea a fatat acum o luna - o luna jumate si a fatat 3 pui dintre care unu la fatat mort si dupa aia unul a murit pur si simpluda si acum am un pui mic ce cred ca e motan! Si cand era mic nu avea echilibru! Acum are! Peste o saptamana o sa vine veterinarul! Ce credeti? ar trebui sa stau cu ochii numai cu el? El face numai prosti darama toate lucrurile pe afara (stau la casa) si am 2 caini si mie sa nu se duca la ei!

9 răspunsuri:
| MCRgurl a răspuns:

E si la mine una care le otraveste dar mie nu mi-a otravit niciuna.

| vlad89c a răspuns:

E mic, normal ca asa face, ce te astepti? sa doarma toata ziua si sa faca tot ce zici?
Stai cu ochii pe el, si fa cumva sa nu poata ajunge la caini.
Asteapta sa vina veterinarul si sa ii dea tratament daca e nevoie.

| Robieski explică (pentru vlad89c):

Da... usor de zis greu de facut chestea este ca am un caine orb cel voi da la odoptie si unu care e rau cand e in lesa dar se joaca si cu o musca cand e liber! iar ila orb musca tot ce aude, simte, miroase, etc! mama puiului a fos fatata intr-o cusca cu caine si acel caine iubea pisicile si ea crede ca asa sunt toti cainii, s-a dus de cateva ori la cainele orb si... era sa o omoare chiar i-a facut un fel de ruptura la labuta din fata!

| Dollicious a răspuns:

Oameni fara scrupule! Si eu am pisici care fata, deci am in fiecare an pui de pisica de care trebuie sa am grija.Parerea mea este ca ar trebui sa ai grija unde il pui, unde sta peste noapte sau cand nu iese afara, incat sa fie mai indepartat locul de caini, mai ales daca nu sunt invatati cu pisicile si ii pot face rau.trebuie sa ai putina rabdare sa mai creasca si cand se va apropia de caini si ei o sa latre la ea sau ceva de genu, va sti sa nu se mai apropie de ei si va invata care-i treaba.

| Robieski explică (pentru Dollicious):

Da... usor de zis greu de facut chestea este ca am un caine orb cel voi da la odoptie si unu care e rau cand e in lesa dar se joaca si cu o musca cand e liber! iar ila orb musca tot ce aude, simte, miroase, etc! mama puiului a fos fatata intr-o cusca cu caine si acel caine iubea pisicile si ea crede ca asa sunt toti cainii, s-a dus de cateva ori la cainele orb si... era sa o omoare chiar i-a facut un fel de luxatie la labuta din fata!

| Fuchii a răspuns:

: ) Ai grijă de el... când va mai crește va înțelege că nu trebuie să se ducă...

| Robieski explică (pentru Fuchii):

Da... usor de zis greu de facut chestea este ca am un caine orb cel voi da la odoptie si unu care e rau cand e in lesa dar se joaca si cu o musca cand e liber! iar ila orb musca tot ce aude, simte, miroase, etc! mama puiului a fos fatata intr-o cusca cu caine si acel caine iubea pisicile si ea crede ca asa sunt absolut toti cainii, s-a dus de cateva ori la cainele orb si... era sa o omoare chiar i-a facut un fel de luxatie la labuta din fata!

| Dollicious a răspuns (pentru Robieski):

Cum ziceam, tine-o cat mai departe de caini.Si depa ce a patit-o n-o sa mai faca aceeasi greseala de doua ori deoarece o sa fie speriata de caini

| cris150 a răspuns:

Dezvoltarea neurologica la pisoi mai continua dupa nastere vreo 4-5 saptamani. Asa ca e normal, cand e mic ca un pisoi sa aiba probleme de echilibru, tremur, zvacnituri ale membrelor si cozii. Deci eu nu cred ca are vreo problema. Important e sa-l tii departe de caini, acum cat e mic si prostut. Cand se va face mare, va invata el sa stea departe.