| andrada207 a întrebat:

Cum as putea sa imi conving parintii sa imi iau o pisica?
E destul de complicat din mai multe puncte de vedere pentru ca:
1. Stau la bloc
2. Zic ca o sa ma cert cu fratele meu de la pisica
3. Am mai tinut o pisica in casa pentru 2 zile si a zgariat canapeaua si a tras perdelele...
Sper ca ma puteti ajuta!

P.S. FUNDA

Răspuns Câştigător
| AriadnaMaria2 a răspuns:

Dacă vrei sa ai o pisica trebuie sa știi ca are nevoie de multa atenție. Poți face curat prin casa, sa fi cuminte și sa nu te cerți cu fratele tău. O ți așa o săptămână sau mai puțin apoi Îți rogi părinții sa Îți ia o pisica și le promiți ca vei avea mare grija de ea. Bine ar fi sa Îți iei un pui pentru al invatău cu apartamentul tău, sa îl mangaina mult și sa îl plimbi prin apartament. Îți urez succes!

| andrada207 explică (pentru AriadnaMaria2):

Mersi pentru sfaturi! La treaba cu, curatenia chiar e folositor pentu ca avem renovare rolling on the floor

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si eu stau la bloc si am pisica. Si intr-adevar, iti zgaraie canapeaua si se baga si-n perdele (eu am jaluzele deci sunt in siguranta) pare usor rau sa ai animal, asa mi se parea si mie, dar e chiar greu si obositor.