| KaTaa1234 a întrebat:

Buna TPU deci am o intrebare multi colegi de la mine din clasa spun ca cel mai agresiv caine din lume e bull terier dar m-am uitat si pe youtube si pe google si nu l-am vazut anume pe primul loc de cele mai multe ori nici nu era in top asa vrea sa stiu daca e chiar cel mai agresiv din lume, eu zic ca cei mai agresivi is pitbullii rotweilerii si dobermanii oricum depinde si de dresaj...

Răspuns Câştigător
| JeJeleu a răspuns:

Poate o sa ai un soc dar cel mai agresiv catel e Chiuaua!
Poate nu ai zis cum trebuie. poate voiaia sa zici rau sau periculos
Chiuaua este recunoscut pentru agresivitatea sa, cateii cu cat sunt mai mici cu atat mai agresivi!

2 răspunsuri:
| Dodgge a răspuns:

Cainii mici sunt cei mai agresivi...

| b0rN2KyLL a răspuns:

Dupa mine Pitbull-ul este cel mai agresiv, urmat de Rotweiller si Doberman. Mie personal imi place ciobanescul german, pe langa faptul ca este agresiv, este si foarte destept. Daca ai vazut tu, rasa asta e folosita in misiunile politiei