| Aflorin a întrebat:

Cum pot face cei doi perusi ai mei(pereche) sa il acepte pe cel singur?(il ciugulesc,tipa la el, il imping jos pe podeaua coliviei)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti, trebuie sa ii separi. Du-te cat de curand poti la pet-shop si cumpara o colivie noua. Chiar si una mica si ieftina, dar separa-i, ii faci numai rau asa. Curand n-au sa-l mai lase nici sa manance si va muri de foame.
Dupa ce il muti, gandeste-te serios sa ii iei si lui o pereche.
Numai bine!

1 răspuns:
| ketanal a răspuns:

Cand decizi sa alaturi un perus nou unuia pe acre il ai deja, la inceput trebuie sa-i tii in 2 colivii separate, una langa alta. In acest fel ei se cunosc, dar nu exista posibilitatea sa se bata. Usor usor se imprietenesc.