| Ciobanu_Stef_1979 a întrebat:

Daca ati fi pictori ce ati picta? Descrieti-mi.

Răspuns Câştigător
| oVENsiv a răspuns:

As picta chestii care transmit un mesaj. Nu ma pricep la pictura sau la desen insa cred ca o imagine trebuie sa transmita un mesaj sau sa aiba o poveste in spate. Daca stii povestea sau iti dai seama de mesaj, te vei uita altfel la imagine, fie ea arta abstracta sau un portret.

10 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Natura. Natura e mereu frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Casa poporului arzand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

WW2

| Spliffwizard a răspuns:

Peisaje, apus, rasarit, mi se par fascinante.

| OoBunnyoO a răspuns:

Probabil orice mi-ar atrage atentia. De la natura, la orase, la persoane, animale, natura moarta etc.

De asemenea, probabil le-as picta intr-stil abstract si m-as duce la fiecare expozitie si as asculta toate teoriile celor care imi analizeaza picturiile. Probabil i-as auzi spunand cum am vrut sa transmit nu stiu ce emotie si ca am imbinat culorile cu un anumit scop pentru a reprezenta aceasta emotie misterioasa si cum am facut totul intr-un mod asa de original, iar eu m-as gandi ca pictura la care se uita este de fapt o toaleta murdara dintr-un motel. Ar fi misto.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As picta un fluture de matase, este domesticit deja si nu face mutre cand il pictezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orasul gri, oameni cu serviete, genti, pahare cu bauturi, imbracati in costum sau uniforma pentru servici si grabiti dar le-as face fetele unor personaje din desene. Poate din spongebob.

| Ciobanu_Stef_1979 explică (pentru anonim_4396):

Toate raspunsurile voastre m-au inspirat, dar nu stiu pe care sa o aleg, care sa fie raspunsul castigator...Cred ca nu ii voi acorda nimanui funda... sper sa nu va suparati dar daca i-as da unuia ceilalti se supara, stiu cum e, si eu scriam raspunsuri la anumite intrebari si credeam ca raspunsul meu va fi castigator, dar nu a fost.Cred ca asa o sa va simtiti si voi asa ca nu voi acorda nimanui funda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ciobanu_Stef_1979):

Daca nu dai tu funda dupa 2 saptamani TPU va acorda funda unui raspuns.laughing Deci tot dracu ala e.

| NicoPitic a răspuns:

As picta primul lucru care imi iese in ochii.
batting eyelashes