| Superceanu a întrebat:

Salut, fac sala si mi-am comandat câteva suplimente. Whey gold standard
Creatina monohidrata crapure 250g
BCAA 250g
Dextroza 1kg
Daily vitamins
Cum ma sfătuiți să le combin?

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Suplimentele alimentare trebuie luate doar sub supraveghere medicala.

| HadesSs a răspuns (pentru doctorandus):

laughing) buna asta, multi doctori nici nu stiu ce sunt alea suplimentele alimentare

| N0xEterniS a răspuns:

Iti faci 2 shake'uri pe zi : 1 dimineata cu Whey Gold + banana, ou ce mai vrei tu si vitamins si inca unul dupa antrenament cu Whey Gold + banana, ou ce mai vrei tu + 5 g de creatina monohidrata.
BCAA fie pastile fie pudra, iti recomand sa iei in timpul antrenamentului. Daca e pudra, pune cu apa intr-o sticla si bea dealungul antrenamentului, daca sunt pastile, ia la inceput.

Daca nu ai mai luat creatina de ceva timp, trebuie sa faci loading prima data: 20 - 25 g in fiecare zi timp de 5-6 zile, dupa doar 5 g pe zi.
Nu uita de minim 3 mese pe zi, suplimentele te ajuta, dar nu faci nimic fara mesele regulate pe zi + 8 ore de somn.

Cu Dextroza te duci in bodybuilding mai avansat, unde conteaza mesomorph, endomorph etc. Daca esti Endomorph, nu lua Dextroza, uite o imagine sa-ti dai seama : -> https://goo.gl/KssvoZ

| Superceanu explică (pentru N0xEterniS):

Sunt ectomorf, de asta am luat o