| Danu_Danutzu_1993 a întrebat:

Salut la toti! M-am interesat de faptul ca exista varcolaci,si nu stiu ce sa cred.Unii spun ca da,alti ca nu! Am sa stau intr-o noapte de miercuri sau vineri la luna plina sa vad ce se intampla.Poate sunt doar mituri dar eu nu cred ca nu exista varcolaci. Daca nu ar exista de ce sar vorbi asa de mult despre varcolaci? Va rog frumos sa raspunda doar cine stie! Inca ceva nu din filme am luat faza cu varcolaci, Eu vreau sa fiu varcolac indiferent ca fac intr-un fel zis "contract pe viata"cu Satana. As dori sa fiu varcolac!

7 răspunsuri:
| Dodgge a răspuns:

Daca perseverezi si cauti, cine stie poate o sa ai norocul sa gasesti unul care sa se hraneasca din tine.....bafta

| JeJeleu a răspuns:

Ai 10 ani inteleg... o sa-ti revii de la 15 in sus
Bafta happy

| DarknessPulse a răspuns:

Buna! Se pare ca te-ai uitat la prea multe filme/seriale fantasy. De asta se numesc si fantasy fiindca sunt doar niste fantezii, ceva la care lumea viseaza. Normal ca nu exista varcolaci. Sper ca aceasta intrebare sa fie o gluma altfel as crede ca lumea se indobitoceste mult prea tare. Bafta in viata omule!

| Danu_Danutzu_1993 explică (pentru DarknessPulse):

Din pacate nu este o iluzie.Totul a inceput noaptea trecuta cand m-am visat cu Zeul Lucian de care nu am auzit nici in realitate si mi-a zis ca am facut cel mai mare pacat si voi fi blestemat conform pacatului pe care l-am facut.Nu stiu ce sa cred avand in vedere ca am niste simturi deosebite si aud foarte repede si imi pot misca urechile, eu vorbesc serios nu am chef de glume in program.
Imi era frica sa ies afara noaptea si acum nu mai am nici o frica si vreau sa plec sus pe munte, este o prostie sau un adevar? Nu cred ca as fi stiut atatea din filme si stai calm nu ma documentez de pe internet, am citit putin.Nu inteleg faza cu transformatul in lup dar voi intelege!

| DannyGeo a răspuns:

Salut!
In momentul de fata, cred ca sunt singurul care te poate ajuta si sa iti zica cateva chestii importante pe care ar trebui sa le sti.
In primul rand nu te incurajez sa faci orice din ce o sa scriu mai jos. Este alegerea ta si unele lucruri nu pot fi readuse inapoi la normal.
Am vazut ca tu vrei sa fi neaparat varcolac si chiar ai si semna acel contract cu Satan. Pai, trebuie sa stii ca varcolacii mai sunt si "cainii de paza" al lui Satan.
Acum, dupa legende, de obicei Satan le oferea unor oameni niste piei de lupi. Atunci cand le purtau ei se transformau. Aici intervine contractul pe care il semnezi.
De asemenea nu tot ce este in filme este si real. Majoritatea varcolacilor sunt posedati si chiar daca sunt constienti de ceea ce fac chiar si cand se transforma ei o fac oricum. Revenind la contractul cu Satan, il poti gasi peste tot, nu trebuie sa fie vreun demon prezent ca sa-l faci.

Totusi ceea ce ai prezentat tu in comentariile de mai jos, poate sa fie si o boala numita(nu sunt sigur) licantropice. In capul tau tu crezi ca totul se intampla si ca ai diferite puteri specifice varcolacilor, dar realitatea este alta.
Totusi, daca vrei sa aflii mai multe despre varcolaci si riturile specifice din ocult ai putea sa imi dai un reply la raspuns sau sa imi trimiti un mesaj privat.

| Costacke a răspuns:

Esti retard.

| Valentin000 a răspuns:

Prietene nu ai nevoie de un psiholog cum se gandesc unii si eu vreau sa fiu varcolac sa ma anunti cand reusesti.