| maria_7538 a întrebat:

Vreau sa aflu cum e mai bine de folosit placaca sa-mi indrept parul: dupa spa; area parului sau inainte? vreau sa stiu exact deoarece am auzit mai multe pareri.
astept citeva sfaturiwinking

Răspuns Câştigător
| bulinutzapisicutza a răspuns:

Daca iti indrepti parul inainte de spalare cum vrei sa mai fie drept?
dp ce te speli il lasi sa se usuce si dp aia ti-l indrepti.dc ti-l indrepti ud se arde parul de la caldura placii iar daca il indrepti inainte de spalare te-ai chinuit degeaba

3 răspunsuri:
| dracidus a răspuns:

Dupa spalarea parului. Daca dai cu placa inainte, practic, arzi mizeria si o topesti pe par. Ti se pare ca ar fi bine asta?

Pe de alta parte, placa nu e deloc buna pentru par. Iti arzi firele de par si il deteriorezi aiurea. Si tot asa, pana vei ramane la 30 de ani fara par.

Nu stiu, foloseste o masca de par ca sa nu il strici asa tare, daca chiar ai nevoie de placa. Dar evit-o pe cat posibil!

| jerrygabrielle a răspuns:

Dupa sparalare si poti sa folosesti si un spray special ca sa nu il mai arzi.

| RoxanaR a răspuns:

Salut, eu nu stiu exact cum sa folosesti placa de intins parul pentru ca nu o folosesc. Lasa-ti parul sa "respire".de ce ai nevoie de placa de intins parul? Eu cred ca ai un par frumos si nu merita sa il arzi.mai tarziu vei regreta cu siguranta. Prinde-ti-l intr-o coada, pune-ti o cordeluta. orice dar nu folosi des placa...desi multe prese sunt din ceramica si nu ard parul, si toate cele eu nu cred.e caldura, e o caludra foarte mare si sigur nu dai tu temperatura la 120 grade, o dai la 200.eu spun sa iti faci parul cu palca la un eveniment mai special, unde chiar e nevoie.