| ghicicinesunt a întrebat:

m-a rugat un pr sa il ajut. M-a intrebat daca isi face laba este un pacat? ca nu se simte bine dupa ce o face.

8 răspunsuri:
| JJRosa a răspuns:

Eu nu cred ca este un pacat.Masturbarea este ceva necesar daca nu ai alte alternative, inseamna descarcarea de tensiune sexuala si autocunoasterea propriului corp.Ca sa stii ce iti place si ce te satisface in primul rand este nevoie sa iti explorezi tu singur organisuml.Asta ar insemna ca si sexul este un pacat. Atata timp cat nu devine o obsesie nu cred ca este nimic gresit in acest lucru. Nici bautura nu este un pacat atat timp cat este consumata in cantitati mici.Eu consider ca este ceva necesar si sunt sigura ca majoritatea oamenilor o fac chiar daca nu recunosc.

| RyugaHideki a răspuns:

Da.este un pacat, deoarece este un viciu. Am vazut si un film despre credinta, unde a aparut si subiectul acesta. Iar un preot din acel film i-a sugerat baiatului respectiv sa isi ceara iertare de la dumnezeu inainte de a se masturba happy
Isi cere iertare pentru ca va practica un viciu. Viciu este o placere, cum ar fi sa bei, sa fumezi. Sunt sigur daca isi va cere iertare inainte si dupa ce se masturbeaza se va simti mai bine happywinking

| ghicicinesunt explică (pentru RyugaHideki):

Mersi

| RyugaHideki a răspuns (pentru ghicicinesunt):

No problem ^.^

Răspuns utilizator avertizat
| RyugaHideki a răspuns (pentru Antipaticu):

Nu stiu daca toate.dar multe sunt happy

| danSS a răspuns:

Nu e nici un pacat.