| DiamondsShine a întrebat:

Am o întrebare care mă frământă de ceva vreme. Cei care s-au născut orbi nu au văzut niciodată. Ei nu au văzut culori, oameni, animale. Nu au văzut nimic, deloc. Ei ce visează? Sunete şi un ecran negru? Voi ce credeți?

Răspuns Câştigător
| FunkyGurl a răspuns:

Hey, și eu m-am gândit mult la chestia asta. Ei nu visează imagini, ca şi noi. Cred că ei, exact cum ai spus şi tu, visează sunete. În timpul visului, aceştia simt diferite mirosuri şi gusturi.

5 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Oamenii care se nasc orbi au vise fara imagini dar care implica alte simturi – mirosul, auzul, simtul tactil si emotia.

| T0T a răspuns:

Nu viseaza imagini.

| Mădă0611 a răspuns:

Orice informatie primita prin intermediul unui organ de simt, adica sunete, mirosuri, arome, senzatii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei persoanele oarbe din nastere nu viseaza imagin ca noi, in general ele viseaza sunete, sentimente, si alte simturi de care dispun happy