| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut pe youtube ca multi artisti fac in clipluri niste semne masonice. stie cineva in ce mod ne influenteaza aceste semne?

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Da, ele induc paranoia la amatorii de teorii ale conspiratiei.

| sublime89 a răspuns:

In primul rand, majoritatea semnelor "masonice" nici nu exista, ci sunt vazute doar de cei care vor sa le vada. In al doilea rand, si daca ar exista, n-ar avea absolut nicio influenta asupra nimanui.

| OOOLEOOO a răspuns:

Marketing.

| Theo94 a răspuns:

Nu stiu daca au efect acele semne asupra mintii ascultatorului, dar multe melodii transmit mesaje de violenta, consum de alcool, droguri, care sigur au efect la cea mai mare parte din ascultatori.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Semnele in sine :-?

Stiu insa (si SUNT ABSOLUT SIGURA!) ca ''aceste semne'' influenteaza
https://www.google.ro/......ps?/search

http://www.youtube.com/watch?v=Rl6fyhZ0G5E&feature=kp
http://www.youtube.com/watch?v=DEuuGObqchs
http://www.youtube.com/watch?v=GQYsU_meGcM

http://www.youtube.com/watch?v=-c444w23-10

dupa cum vezi nu doar acele semne cu mainile influenteaza ci GENUL ASTA de (semne) influenteaza negativ populatia -schimbandu-le sublim si treptat modul de a gandi, de a percepe VIATA...

-imbracamintea
-versurile melodiilor
-ritmul(in unele cazuri)
-violenta :fizica, psihica(emotionala), violenta de natura verbala, violenta de natura sexuala...
-consumul de stupefiante (droguri)
-uneori prezentarea sinuciderii unei persoane ca sursa pentru rezolvarea unei probleme
...ETC...

Filmele/serialele/animeurile /desenele/muzica-ABSOLUT TOTUL ne sunt prezentat sub aceste forme.

+la care se adauga acele semne mentionate de tine ''propriu-zise''
https://www.google.ro/......ps?/search
(interesant faptul ca aproximativ TOTI cei din industria de divertisment au tatuaje asemanatoare-aceleasi)...

http://www.tpu.ro/......george-ce/
(urmareste te rog discutia cu userul 666Methalhead666 ) si spune-mi te rog ce crezi?!

http://www.tpu.ro/......ita-avand/

Influenta:
https://deschideochiicrestine.wordpress.com/category/mesaje-subliminale/
''Potrivit surselor din cadrul CIA, venite de la cei care se opun Noii Ordinii Mondiale, CIA a angajat în 1977 muncitori pentru a construi tuneluri subterane sub Disneyworld. Aceşti muncitori au fost condiţionaţi să ţină secretul şi nu au primit decât informaţii minime cu privire la motivul pentru care CIA se implică în construirea unui parc de distracţii. Sub Lacul Holden a fost construit un mare centru de programare mentală. Acesta se află la numai câţiva kilometri distanţă de Disneyworld. Deşi au fost luate măsuri foarte riguroase pentru a-l ascunde, în decursul timpului au fost intentate numeroase procese (federale şi statale) de către victimele care doreau să dezvăluie existenţa acestor tuneluri şi a centrului de programare. Din această cauză, până la urmă, tunelurile împreună cu centrul de programare mentală au fost închise, iar publicului i-au fost prezentate două tuneluri „noi", unul pentru control tehnic şi celălalt pentru actori.''

http://www.scientia.ro/......inale.html

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Buna dimineata.Scuzati-ma ca intervin, as vrea sa fac o...la murire daca se poate spune asa. Lupta dintre bine si rau e de "cand lumea si pamantul". Acesti illuminati care vor o noua ordine mondiala au diferite semne care le fac din ce in ce mai...vizibile,incetul cu incetul sa inteleaga lumea ce va urma si ce vor ei de fapt. Ca si Credinciosii care au semnul crucii asa au si ei diferite semne. Uitati-va pe bancnota de un dolar si ve-ti vedea ochiul si piramida. Cine ar putea duce si cine ar imparte aceste semne foarte clare? Muzicienii, actritele, tv-ul mai ales.Totul e de la varf, noi suntem doar nisipul de la baza piramidei.Bancile,televizunile,orice le pot face reclama lor, orice le poate "imprastia" si cultiva aceste semne in psihic omului, sunt la mana lor. Acesti muzicieni li s-au impus sa faca aceste semne, televiziunilor li s-au impus sa filmeze scene socante, infricosatoare.Nu din audienta se filmeaza 80% scene socante, accidente groaznice, inundatii, teroare intr-un cuvant. Aceste ordine vin de sus pentru a implanta in psihic frica, teama.Numai prin frica si teama vor conduce ei acest pamant. Sa nu uit filmele de groaza care fac vitime in randul copiilor si nu numai.INTERNETUL este cea mai mare forta alor de ainduce populatia pamantului in eroare.Nu stii ce e real sau fals pe internet. Orice informatie, pe youtube sau pagini scrise pe un site, nu e sigur real.In acest fel se induce populatia intr-o stare de nesiguranta. Boala de azi se numeste stres si atac de panica.Deci ca sa dau un raspuns la intrebare, tuturor artistilor li se prezinta niste semne cum ar fi potrivit pentru ce "canta ei".Mai vedeti melodii de dragoste la tv? Mai rar. Toate sunt niste zbenguieli si niste urlete infioratoare care iti deranjaza psihicul numai dupa un concert live cu boxele la maxim. Artistii si nu numai, au niste "norme si conditii" precum "da-ti like la link sa puteti viziona clipul" impus la unele postari pe facebook". Artistii si nu numai, isi dau seama de asta mai mult sau mai putin. O zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aha.la nivel subliminal.toti desteptii saluta cu doua degete in sus, mare gaselbita si semn de apatenenta nici nu stiu ei la ce.dar o fac.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aha.la nivel subliminal.toti desteptii saluta cu doua degete in sus, mare gaselnita si semn de apatenenta nici nu stiu ei la ce.dar o fac.