| FlorinPopescuCirjan a întrebat:

De ce cand omul ajunge la maturitate(si isi permite) se muta de la parinti ca sa aiba propria familie si casa? De ce nu locuiesc mai multe generatii sub acelasi acoperis? Nu li se face dor de parintii lor?
Chiar e asa de mare e "conflictul intre generatii" incat sa merite sa te "desparti" de familie?
Voi ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Sub care acelaşi acoperiş să stea, sub cel al părinţilor lui sau sub cel al părinţilor ei?

| sierra1 a răspuns:

știi cum se zice: e casa ta, sunt regulile tale!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde loc sa stea mai multe generatii? Nu au toti vile. Plus ca ar fi neplacut. Ori tinerii lasa treburile si copii pe mana bunicilor, ori bunicii le sunt o povara tinerilor. De la o anumita varsta nu mai exista acest atasament de familie, asa e facut omul, e atasat cat are nevoie si cand devine matur prinde aripi si se desprinde.

Răspuns utilizator avertizat