| rody5 a întrebat:

De ce gandesc oamenii prea mult? deeeeeeeee ceeeeeeeeeeeeeee?

Răspuns Câştigător
| KARINA2012 a răspuns:

Pot sa te contrazic, nu?
Unii oameni nu gandesc deloc, altii actioneaza si apoi gandesc, dar mi-a fost dat sa vad si oameni care gandesc suficient, cat sa nu se faca de ras.
Iar cei care gandesc prea mult sunt schizofrenici, pentru ca schizofrenia mai este numita si boala oamenilor care gandesc prea mult.

31 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Unii gandesc prea mult, iar unii deloc!
Un om statea linistit pe o banca.Vine un consatean si il intreaba:-Ce faci sezi si gandesti? La care celalalt ii rapundenerda, numa' sed!

| rody5 explică (pentru EmaS):

Ma intreb care-o fi in avantajthinking

| EmaS a răspuns (pentru rody5):

Eu cred ca cei care gandesc mult!

| Vizitiul a răspuns:

Desemneaza-mi omul care gandeste prea mult...

| harciog a răspuns:

Stai linistita pentru ca te asigur ca numai si numai ne amagim ca gindim.

Răspuns utilizator avertizat
| CoquineNoire a răspuns:

Ches co se?
aveti pana? hallez la mine!

| mgtow a răspuns:

Pentru ca asa trebuie sa fie daca vor sa aiba un viitor bun.

| shadovv a răspuns:

E in natura noastra. De fapt nu exista "a gandii prea mult".

| Shammal a răspuns:

Din obisnuinta

| Woodenpints91 a răspuns:

Ce altceva ai vrea să facă?

| Inferno a răspuns:

Gandirea ne diferentiaza de animale.
Dar viata trebuie traita, nu gandita. Deoarece atunci cand stai sa o examinezi amanuntit ai sa vezi ca e plina de greseli, de lucruri fara logica. Dar nu trebuie sa te gandesti la asta, tu trebuie sa iti traiesti viata si atat.

| Alyra a răspuns:

Da... m-am întrebat şi eu...
Câteodată chiar avem o mulţime de gânduri intulie. Le avem fără să vrem. Pur şi simplu îţi zboară gândul la ceva. din senin.
Gânduri plăcute mai puţin plăcute. E mare lumea, ai la ce te gândi.hee hee
Nu se vor epuiza niciând subiectele. gândurile.
O zi bună!

| Musique a răspuns:

Ce altceva pot face oamenii?

| Tlbi a răspuns:

Ti-e ciuda ca tu nu poti?!

| rody5 explică (pentru Tlbi):

laughing) nuuuuu! mi-e ciuda pe prosti ca sunt odihniti!

| Tlbi a răspuns (pentru rody5):

Ca bine zici.big grin

| alexalexandrusincerul a răspuns:

Exista oameni care nu gandesc atat de mult pe cat se vede, iti dai seama de gandirea lor doar avand o discutie cu ei

| foxsilver a răspuns:

Cred ca numarul gandurilor unui om este direct proportional cu numarul problemelor care-l preocupa. Iar daca acestea din urma cresc in progresie geometrica, la final, creierul lui va face"BUM".laughing

| Raniia a răspuns:

Gandirea este un proces de cunoastere.

| ateuNEGATIV a răspuns:

Da gandesc pe naiba au mintea inchisa spre cunoastere, ateii, agnosticii ce apreciaza cuoasterea restul sunt blocati in a cunoaste ceva nou

| NeneaGogu a răspuns:

Pentru ca d'aia sau sa mire aia ca intreaba

| Emilian601 a răspuns:

Oamenii gandesc pentru ca asta este uneori singura lor salvare, sa iasa dintr-o problema sa caute impacare, sau este un mod de a diseca sentimentele pentru cineva, care puse sub lupa ratiunii nu vor mai fi atat de brute si simple...de multe ori ar trebui sa simtim, nu neaparat sa gandim (insa multi oameni nici nu simt nici nu gandesc ci actioneaza, cam necugetat ) pot sa am prima mea funda? big grin

| BCoMichael a răspuns:

Nu poti niciodata sa gandesti prea mult ci prea putin! Cugetul ne intregeste, ne face sa gasim lucruri importante in propria viata si da un sens cuvintelor pe care nu l-e intelegem. Noi incercam, incercam sa gasim o explicatie logica si toata lumea reuseste in acest sens chiar si cu cele mai mediocre ganduri! Nu toate gandurile trebuie sa fie profunde, doar sincere! Funda?

| rody5 explică (pentru BCoMichael):

"mai bine un Socrate nemultumit decat un porc satisfacut" zici si tuthinking

| AmyAmya a răspuns (pentru rody5):

De fapt era: "Mai bine un om prost decat un filozof ofticos.". laughing

| չﻨгﻪรէﻨĸ a răspuns:

Chiar nu stiu.

| FyTzE a răspuns:

Pentru ca uni oamenii vor sa se evidentieze prin cunostintele lor alti stiu dar nu spun! iar alti nu stiu dar spun(asta esti tu!
trist dar adevarat)

| rody5 explică (pentru FyTzE):

laughingvbesti in numele tau cred. stii vb. aia: seman cu cine ma lauda? e adevarata!

| Godgodadi43 a răspuns:

Ca sa nu explodeze in prostie

| xSelenaMarieGomez a răspuns:

Dacă unii oameni nu ar gândi, acum cred că nici tu nu ai avea curent sau internet straight face