| Lipsa47 a întrebat:

Oare exista extrateresti?

19 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Intuiesc doar, mai departe...
@Fanaticule, Wales nu este crestin adevarat, este doar un jongler care sta cu un picior in cele crestine si cu celalat in cele stiintifice.

Apache
| Apache a răspuns:

Ia-o logic...10 miliarde de galaxii, fiecare cu 10 miliarde de sisteme solare, fiecare cu minim 5 planete!
. care ar fi sansele?

| wales a răspuns:

Nu, nu există.

| MMihai a răspuns:

Statistic da!

| Bogdanux a răspuns:

Apache a zis bine, sunt miliarde si miliarde de galaxii, fiecare avand miliarde si miliarde de stele, dintre care o parte din ele au sisteme solare.Asadar, sansele sunt destul de mari.Ma rog, e doar o parere...

| DBlack a răspuns:

Oare mai sunt multi oameni care pun intrebari de genul? ganditi oamenilor logichee hee

| kabaleon a răspuns:

Acum 13 ani, in orasul Baicoi, la nunta surorii mele, eu, fratele meu si parintii mei am fost martori la aparitia unui OZN. A fost foarte clar. Indubitabil! Am mai intalnit persoane care au vazut OZN-uri. Ar fi culmea ca noi pamantenii sa fim singurii locuitori ai Universului. Suntem atat de neinsemnati, incat ne privesc ca pe niste soareci de laborator. Ce sa faca niste fiinte care pot construi OZN-uri si calatorii cu viteze uimitoare, cu niste soareci? Ii viziteaza in cusca lor din cand in cand, mai analizeaza unul, si le tot dau informatii din care sa reiasa ca nu sunt buricul pamantului. Da, exista extraterestrii, dar cu siguranta noi suntem mai extra-terestrii decat ei. Pace!

| ceco a răspuns:

Da

| VacutzaRoscata a răspuns:

Da

| picolini a răspuns:

Oare astia de ce spun ca nu exista? Au facut "Ocolul Universului''? Mai uitati-va fratilor pe Discovery... Un extraterestru nu inseamna o vietate cu ochii mari, cu o inteligenta superioara noua, verzi care vorbesc alta limba. Un extraterestru poate sa fie pana si un parazit de pe Marte de ex. Orice vietate descoperita in afara Terrei are acea denumire. Si cum spune cineva mai sus, din 10 galaxii sau poate si mai multe nedescoperite nu poti sa stii. dar parerea mea e ca foarte putin probabil sa nu exise si alta forma de viata in Univers daca se spune ca e infinit si nu se cunosc momentan toate galaxiile, oricum ar fi Universul e infinit, nu?happy

| Nymphetamine a răspuns:

De ce nu? Idem Apache.

Răspuns utilizator avertizat
| Karizma a răspuns:

Pai,vb lui Apache,dc am fi noi singura forma de viata din univers. Poate nu sunt asa cum se vad in filme, omuleti verzi cu antene, poate fi o intreaga planeta intr-o dimensiune paralela in care "oamenii" st buni si toata viata lor e roz sau sa fie rai si sa nu eziste decat crime sinucideri si emoisti sa isi taie venele de plik.numai Dumnezeu stie ce e dincolo de GalaLactee

| GuardianAngel_1273 a răspuns:

Logic...nu doar planeta noastra are supravietuitor.
Ei, sunta insa si mai destepti decat noi ~^o^~
Sper ca te-am ajutat rose

| zob79 a răspuns:

Crezi ca universul exista doar pentru a gazdui shaormarii si manelistii de pe Terra? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@wales laughing de ce nu-i spui baiatului ceea ce vrea sa auda, asa cum urechile tale sunt mangaiate de falsele profetii crestinesti.Esti rau pentru un crestin adevarat! straight face
Da @dj, ei sunt peste tot, ne urmaresc si ne vegheaza pana in ziua in care... ajungi presedinte.tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa se hotarasca mai repede, credinta e ca si orientarea sexuala.adica stii din prima ce esti... daca jonglezi ne dam seama rapid big grin

| Gabytzuu001 a răspuns:

Eu nu cred laughing

| AdiAde99 a răspuns:

Nu,doamneeeeeee,intrebare de tot rasuuul