Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2779717intrebari
Ultimele intrebari
StarShinerS
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
23 Oct
SATI 297.883AFISARI
160.296VIZITE
144.007V. UNICI
14 Mai 2011
Oproo intreaba:

Care este codul pin de la cartela cosmote... acel cod pe care il are cartele atunci cand o cumperi din magazin? Dau funda!

Ps: Nu mai am absolut nimic de la ea... numai cartela straight face

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    14 Mai 2011 14:51
    cockye a răspuns:

Am blocat cartela si am nevoie de codul Puk.Cum il pot afla?

1. Prin tastarea codului *100# si urmand instructiunile afisate pe display-ul telefonului dumneavoastra;
    2. Prin apelarea de pe orice numar de telefon de cartela preplatita COSMOTE a Serviciului de Relatii cu Clientii disponibil la numarul de telefon gratuit 1234, accesand tastele: 1 ("Pentru limba romana"), 1 ("Pentru credit, extraoptiuni si alte informatii despre contul tau"), 5 ("Pentru a afla codul PUK");
    3. Prin accesarea portalului WebCare care va furnizeaza informatii despre contul dumneavoastra pe pagina dedicata; http://webcare.cosmote.ro, tab-ul "Ajutor", "PUK".
    Pentru modelele de telefoane Sagem sau Motorola, pentru introducerea codului PUK va rugam sa tastati pe telefon urmatoarea secventa:
    **05*PUK1*NOU PIN*REPETARE NOU PIN#
    Dupa ce afli codu puk iti poti pune tu un cod pin. Bafta;) Funda?

• 2 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 14 Mai 2011 14:46
    Apache a răspuns:
    Pinul nu il poti afla ...baga-l gresit de 3 ori, si o sa iti ceara codul puk!
    si ca sa il aflii si sa deblochezi cartela tr sa suni la *100# si sa urmezi instructiuniile!
  • 6 Aprilie 2013 16:49
    Draguta_Mwmoasa_1984 a răspuns:
    Vreau si eu un cod pin la kosmote kine ma ajuta