Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2864200intrebari
Ultimele intrebari
Kurtmann
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
28 Feb
SATI 309.804AFISARI
158.967VIZITE
138.829V. UNICI

Care este codul pin de la cartela cosmote... acel cod pe care il are cartele atunci cand o cumperi din magazin? Dau funda!

Ps: Nu mai am absolut nimic de la ea... numai cartela straight face

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    a răspuns:

Am blocat cartela si am nevoie de codul Puk.Cum il pot afla?

1. Prin tastarea codului *100# si urmand instructiunile afisate pe display-ul telefonului dumneavoastra;
    2. Prin apelarea de pe orice numar de telefon de cartela preplatita COSMOTE a Serviciului de Relatii cu Clientii disponibil la numarul de telefon gratuit 1234, accesand tastele: 1 ("Pentru limba romana"), 1 ("Pentru credit, extraoptiuni si alte informatii despre contul tau"), 5 ("Pentru a afla codul PUK");
    3. Prin accesarea portalului WebCare care va furnizeaza informatii despre contul dumneavoastra pe pagina dedicata; http://webcare.cosmote.ro, tab-ul "Ajutor", "PUK".
    Pentru modelele de telefoane Sagem sau Motorola, pentru introducerea codului PUK va rugam sa tastati pe telefon urmatoarea secventa:
    **05*PUK1*NOU PIN*REPETARE NOU PIN#
    Dupa ce afli codu puk iti poti pune tu un cod pin. Bafta;) Funda?

• 2 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • a răspuns:
    Pinul nu il poti afla ...baga-l gresit de 3 ori, si o sa iti ceara codul puk!
    si ca sa il aflii si sa deblochezi cartela tr sa suni la *100# si sa urmezi instructiuniile!
  • a răspuns:
    Vreau si eu un cod pin la kosmote kine ma ajuta