| Biussa a întrebat:

18 Ani... Ce inseamna pentru voi aceasta varsta care face trecerea de la un adolescent spre maturitate? Astept parerile voastre? kiss

8 răspunsuri:
| User a răspuns:

Libertate, drepturi depline, responsabilitati si mai ales, partea cea mai importanta: independenta financiara (daca ai noroc). Ah, ca nu mai am rabdare. laughing

| maria2003 a răspuns:

O varsta ca toate altele...eu una am trecut de 18 ani si inca ma consider un copil...pentru ca asa vreau eu.tongue.matura am timp mai incolo sa fiu:big grin

| metalheart a răspuns:

Inseamna ca pot sa dau la scoala de soferi.imi plac foarte mult masinile si abia astept sa fac 18 ani.nu imi place viteza dar imi plac masinile(in special cele scumpe, elegante sau sport) si o varsta la care vin mai multe responsabilitati dar cred ca e o varsta frumoasa. pentru tine ce inseamna?

| misu a răspuns:

Depinde de fiecare dar e bine sa ramanem copii cat mai mult timp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine varsta aceea e cea mai importanta!`

mai am 3 ani pana implinesc 18 ani, dar cand ii voi implini o sa fiu foarte fericita. O sa plec la facultate, o sa pot face tot ce vreau. Si o sa obtin tot ce`mi doresc! :X abia astept sa fac 18 ani day dreaming

Răspuns utilizator avertizat
| andreeutzaa a răspuns:

Inca nu am 18 ani dar eu cred ca la aceasta varsta se ajunge doar o independenta,o maturititate legala.Cea mintala nu mereu e completa la varsta astalaughing
E o varsta la care poti sa spui ca in sfarsit mergi pe picioarele tale,incepi sa devi indipendent economic si sa iei decizii pentru tine, sa iti faci o idee de ceea ce vrei pe viitor dar cum am zis, 18 ani e prea devreme pentru a se numi maturi.

| Liviu a răspuns:

Da... si asta
Dar poti sa nu ai 18 ani si sa fii matur
Sincer eu nu ma bucur ca am trecut peste varsta adolescenteihappy
Mi-am dorit mereu sa numai fiu un copil
Si acum se pare ca mi sa indeplinit dorintabig grin