A mai trecut un An. E timpul pentru alegerea Userului Anului 2020! Care e propunerea ta?

Dragilor,

A mai trecut un an, cu bune și cu rele, un an atipic pentru noi toți și sperăm că ați ajuns la finalul lui sănătoși.

Așa cum v-ați obișnuit în această perioadă alegem Userul Anului! Deși nu a fost un an așa cum ne-am fi așteptat, măcar să îl încheiem într-o notă de normalitate. Mie una, mi-e cam dor de ea!

Așadar, dăm drumul la nominalizările pentru Userul Anului 2020 până pe 23 decembrie inclusiv.

Condițiile nu s-au schimbat prea mult:

- să fi avut în ultimul an minimum 30 de răspunsuri pe lună pe o perioadă de cel puțin 6 luni.

- răspunsurile de la Trivia/Amuzante și Conversații nu sunt luate în considerare, iar cei care au deja acest titlu nu mai pot fi propuși.

Vă așteptăm comentariile cu numele userului pe care voi îl considerați că ar merita să fie Userul Anului 2020. Puteți face câte propuneri doriți atât timp cât sunt respectate condițiile de mai sus.

Când s-a încheiat etapa de propuneri, vom analiza și vom valida membrii apoi va începe procesul de votare până pe 6 ianuarie.

Premiul e unul surpriză din magazinul de premii și vom mai acorda înca un unul pentru cel mai activ nou membru TPU.

Să curgă propunerile!

PS. Aștept si autonominalizările :)

203 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Haideti cu voturile pentru DoarBogdan, votam raul cel mai mic laughing

| sabin89 a răspuns:

Meme10Memu - Are el aşa un talent de a se face plăcut tuturor...

| LPCTSTR a răspuns (pentru sabin89):

In special antiteistilor. rolling on the floor

| Sofer a răspuns:

Mgtow un tip interesant care stie sa dea sfaturi bune, om rece trecut prin greutatiile vietii. Chiar daca a mai fost dezamagit in viata lui nu trebuie sa-l judecam dar in adancul sufletului e un om de nota 10.
VerginicăVacăGrasă - are niște întrebări și răspunsuri care m-au uimit. Ar merita sa fie și el propus ca userul anului!

| LPCTSTR a răspuns:

Am preferati, poate:
RAY
NLS
Fatamuntilor
dannyel86
batranulintelept77
Algo098

Toti dau raspunsuri bune si conforme.

| NLS a răspuns:

Mihai69
eckblume
Adry05
dannyel86
PainTech

| Adry05 a răspuns (pentru NLS):

Mulțumeeeesc și eu te admir și respect. happy

| gabicoo a răspuns:

Alegeți pe cine doriți!
Dar să nu repetați greșeala de anul trecut cu Sadrian! După ce a obtinut titlul de userul anului a devenit arogant și atoateștiutor. A ajuns să abereze la teme care pur și simplu nu le cunoaște dar se bagă și contrazice că doar e userul anului și știe de toate!

| LPCTSTR a răspuns (pentru gabicoo):

El era asa si-nainte, nu trebuia sa fie conditionat.

| Adry05 a răspuns (pentru gabicoo):

Dădea răspunsuri aiurea și dubioase și înainte să fie ales, dar mă rog laughing

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

Https://www.tpu.ro/......-surpriza/

ai fost pe locul 2, desi ai sanse mari

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

Probabil va ieși Bogdan, dar e ok, măcar el merită. laughing

| PainTech a răspuns:

Hei, acum vad ca sunt si eu pe lista. Ce dragut

| gemeni6226 a răspuns:

Ioandelasal si DoarBogdan.

| raMLesS a răspuns:

Eu il propun pe TPU.ro

| siriusblack98 a răspuns:

Adry05 de departe. De ce? Pentru ca merita, restul sunt retardati si trolli in proportie de 95%.
Sau oricare altcineva cu exceptia lui RAY si lui sadrian. Unul se crede buricul pamantului si se da un mare erudit ilustru care nu pricepe de il ocolesc femeile, iar celalalt arunca cu raspunsuri pe banda rulanta dar calitatea lipseste. Mult copy paste si raspunsuri la modul ''nu stiu, cauta pe Google''.

| Adry05 a răspuns (pentru siriusblack98):

Mulțumesc awww.
dar sadrian a fost anul trecut

| Furnicuta000 a răspuns:

DoarBogdan

| Werrich a răspuns:

AnisoaraTamplaru deoarece ne reaminteste cat de importanta este religia in viata omului
AvalohAlyn -> membru din 2009

| StrongHeart a răspuns:

Cred ca multi de aici nu s-ar potrivi,in primul rand pentru ca nu scriu corect, unii se grabesc sau nu au rabdare, eu de exemplu nu m-as incadra ca nu scriu mereu corect si nu scriu cu diacritice, dar altii sunt efectiv semi-analfabeti sau analfabeti functionali, adica nu au nici o treaba cu lb. romana, scriu idei aiurea, amestecate de n-ai cum sa intelegi ce e in capul lor.De romglezi ce sa mai zic; inteleg la intrebarile din IT sa mai folosesti un "shortcut" sau un "scroll"dar nu sa faci un talmeș balmeș al limbilor doar sa te etalezi pe aici ca ai invatat 3 cuvinte in engleza, ca imi demonstrezi de fapt ca nu stii nici pe una, nici pe cealalta.
Dar conditiile nu sunt atat de restrictive, inteleg asta.Insa nu poti sa-l propui pe unul care nu poate efectiv sa exprime o idee pe care s-o inteleaga ceilalti si stai sa te intrebi ce a vrut sa zica omul si devine un mister de nedeslusit.
Cred ca ar fi alte criterii mai importante decat activitatea, cand alegi userul anului, dar, asta e, jucam dupa regulile voastre.
Fireste ca e importanta si activitatea, dar o intrebare bine gandita si pusa la momentul potrivit valoreaza poate cat 1000 de raspunsuri date fara prea mult efort.
Eu il propun pe sabin89 pentru ca are intrebari bine structurate si probleme care chiar iti dau de gandit.
Alte propuneri si oameni care m-au inspirat, continua sa ma inspire si cu care rezonez:
DoarBogdan;
supadeceapa;
Drimmero;
inyourmind;
StrongHeart.

| StrongHeart a răspuns:

Hai ca ti-am dat si un report daca e.

| anonim_4396 a răspuns (pentru StrongHeart):

Deci mă doare burta de râs bă laughing laughing laughing La întrebarea asta fiecare ii cu treaba lui, unii au dispute, alții propun useri, ăsta face phishing laughing laughing laughing

| StrongHeart a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare cu nebunia lui, asa e si in viata laughing

| WhiteLife a răspuns:

Buna tuturor! Probabil e cam tarziu acum, insa va mulțumesc frumos pentru nominalizare. Nu credeam că voi ajunge în lista, astăzi de-abia am văzut. Nu merit titlul, sunt alții mult mai potriviți, insa va mulțumesc frumos pentru că ați considerat că activitatea mea a fost de folos și de ajutor. happy

| Nilsson a răspuns:

Anul acesta merită să câștige DoarBogdan din următoarele motive:
1. A fost constant în vârful clasamentului pe tot parcursul anului.
2. Are vechime pe TPU fiind activ din 2012.
3. Are poziție destul de înaltă în clasamentul general.
4. Dă răspunsuri utile și interesante din care ai ce învăța.
5. Are un procentaj ridicat de răspunsuri câștigătoare.
6. Se exprimă corect gramatical, spre deosebire de alte propuneri.
7. E activ în majoritatea categoriilor.
8. Este politicos cu ceilalți și le respectă opiniile, nu intră în certuri și contradicții interminabile, deci este un exemplu de conduită pentru ceilalți.

| zilog a răspuns (pentru Nilsson):

Nu vreau eu să câștig!
DAR PĂREREA MEA ESTE CĂ DACĂ INTR-O SOCIETATE SE ÎNCURAJEAZĂ DOAR CÂȘTIGĂTORII ELITELE ASTA GENEREAZĂ URĂ DISCORDIE MÂNIE INVIDIE OTRAVĂ VENIN ȘI MULTĂ DURERE!
EU PROPUN SĂ ÎI INCURJĂM PE CORIGENȚI PE CEI CARE SUNT ÎN PRAG DE A RÂMÂNE REPETENȚI!
Pentru ca doar așa reușim să transformăm omenirea intr-o lume mai bună!

Altfel ei vor fi dezamăgiți deziluzionați și așa iau naștere lucrurile estremiste
si din extreme se naște Comunismul Fașcizmul Nazismul și toate relele de pe pământ!
Vreți doar 2 sau 3 experți multianuali premianți de carieră!?
Iar pe restul doriți să îi umpleți de invidie mânie și răsbunare!?
Asta generează diferențierile premierea succesivă a unuia care deja a fost recunoscut anterior ca fiind o valoare!

Dați o șansă și altora nu îi murdăriți de tot pentru că și-au pus sufeltul în joc!

Mulți pot evolua incendindu-ți mintea și sufletul prin senzații puternice și gânduri metaforice depășind cele șapte grade ale undelor cerebrale depășind de mult cele șapte păcate capitale un element indrumat prin simtul de a fi independent se poate infiltra ca si plantele cu râdăcini infipte foarte adânc în pământ pentru a dezvălui seva fiecărui gând devenit absolut profund si pot da comentarii mult peste izvorâte din ape înghețate aflate în locuri intunecte încă ne dezvăluite ființei lor
Si pot da răspunsuri bune fiecărui acțiuni ale vieții reale practice sau mentale încercând să stinge stingă focul ce stinge focul imaginației creației celor ce încă nu realizează că ultima fază a informației e faza ce controlează ideile mentale ale deșeurilor umane ce cred tot ce mint toate canalele de informare!

DECI DEZVĂLUIM VIAȚA DIN PUNCTUL NOSTRU DE VEDERE CU TOATE ASPECTELE SALE urmând a imprima in creiere diferite forme si fețe ale realitătii semenilor desfășurate înaintea minții muritorilor elemente neapărat necesare răspunsuri oferite din suflet pentru mințile noastre incendiare prin focuri lirice a celor ce produc senzații
Eu recomand să fie votați si cei care nu sunt nici sfinți nici pe cale să devină sfinți!
Pe cei care ii ajută simțurile să descopere să vadă mai mult de cât văd cei din jurul lor ca prin simțuri șî inteligență să descopere cine i-a făcut cine ii vor si ce caută pe pământ!
Cei ce își aduc aportul pentru cei aflați în suferință o iluzie ii lumineze să nu mai simtă gustul amar al lacrimilor fierbinți!
Pledez pentru cei care nu sunt oameni superiori deasupra tuturor!
Ci îi incurajez pe cei care se consideră un mic nimic intr-un nimic și surprinzător atingând mâinile tremurânde ale unor ființe în suferintă care dezvăluie fără voia lor ale vieților pilde.
îi incurajez pe cei ce dau toți banii din lume pentru o senzație împlus o secundă și încă trei. îi incurajez pe cei care renunță la toți banii din lume pentru tot ce pot obține fără ei pentru ca fiecare să își vadă obiectiv simțurile să își vadă sufletul să își aculte gândirea să își dea sfaturi pentru a nu mai cunoaște dezamăgirea!
Pe cei ce pledează pentru multă cunoaștere și gândire adâncă!
Pentru cei ce ajută oamenii să fie conștienți de un sentiment superior tuturor trăirilor din existența fizică să cunoască aura divină intr-o existentă mistică ca să se împace cu firea să împace ura și iubirea să aibă timp în timp să admire făputra și viața momentul să îl contemple pentru a putea vedea în haosu din univers armonia unui templu!

Aș da un premiu celor ce ar putea fi un indeplinitor al dorințelor oamenilor pentru ca o dată împlinite totul e goană după vânt
îi încurajez pe cei ce îi ajută și pe alții să se bucure de furtuni și exploziile solare să le râdă inima și sufletul iar atunci când știu cine sunt să facă iarăși Raiul pe pământ!
îi incurajez pe cei ce se luptă pentru ca eroismul si patriotismul să aibă din nou valori morale în lumea în care egoismul și interesul trupurilor ce își vând sufletul pentru lovele ajută necondiționat inamicii dusmanilor de secole si chiar vor reuși să reinstaureze sclavagismul! Nepotismul domină lumea erau alte timpuri alte căi astăzi oamenii evoluează de la simpli oameni la călăi de la mândrie la demnitate. Decebal și-a sacrificat pentru zei fiul pe altar!

ESTE LOC PENTRU TOȚI ȘI TOȚI TREBUIE SĂ FACĂ LOC!
NU ÎI MURDĂRIȚI DE TOT CĂ ȘI-AU PUS SUFLETUL ÎN JOC, absolut toți pot evolua si nu tocilarii ce știu răspunsurile sunt AȘII precum piesele tari nu sunt împlinite doar cu bașii!
Trebuie să fie un tot plus acel ceva special să dea tot ce e mai bun și care nu uită să fie umani!

| Celcestietot a răspuns (pentru Nilsson):

Dadeam scroll pe aici si ti-am vazut primul motiv. Nu am nimic cu omul, dar nu a fost constant in varful clasamentului lunar.

| NotNamed a răspuns:

Corbulalbrosu - pentru ca e cel mai bun sexolog de pe sitr
DoarBogdan - si.n gaura de sarpe il gasesc.e peste tot

| DonEduardo a răspuns:

Propuneri:
-Impersonal
-DoarBogdan
-Ray
-Crissi99
-StrongHeart
-Wr3nch
-InYourMind

| DonEduardo a răspuns:

A, si ar mai fi si Drimmero.

| DonEduardo a răspuns:

Dar cel mai mult tin cu DoarBogdan. E un user tare bun.

| Theo94 a răspuns:

Nu stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca eu pentru ca sunt de departe cel mai destept user

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru anonim_4396):

Aprob. si nu este cel mai destept user ci si cel mai destept om de pe planeta chiar cea mai desteapta fiinta din univers la drept vorbind.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DoarBogdan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o lista cu favoritii mei.
-zilog: are niste raspunsuri extrem de lungi si amuzante, am râs la raspunsurile acestui domn o gramada cu prietenii. Iar raspunsurile sunt chiar bune, dar sunt in așa fel incat au hazul lor unic. Nu stiu daca dânsul așa vorbeste si gandeste el sau daca joacă un rol(ceea ce ar fi de-a dreptul genial), dar imi este tare drag!
-corbulalbroșu: are de departe cele mai bune raspunsuri din categoria Dragoste și Sex, pline de informatii, dar si un strop de umor. Totusi sunt date cu copy-paste(ceea ce e de asteptat deoarece intrebarile se tot repeta). Nu este prea activ in alte categorii, dar se face observat acolo.
- Crissi99: un caracter interesant, intrebari destul de bune. Apreciez pasiunea acesteia pentru credința ei, in ciuda comentariilor mai rautacioase pe care le mai primeste pentru aceasta.
-Clint: joaca bine rolul de Alpha Male, puternicul, iluminatul, insensibilul.
-sadrian46: un sac fara fund de intelepciune si un umor foarte up to date.
-RAY: caracter intrigant, ii place ceaiul verde.
-DoarBogdan: Acest baiat este tare simpatic, dedica foarte mult timp pentru TPU, este Campionul Zilei aproape in fiecare zi. As zice totusi, fara nicio rautate, ca dintre toti acestia are mai putina personalitate. Se concentreaza pe a da raspunsuri bune, corecte, neutre!(cat sa fie apreciate de editori)si nu "isi permite" sa iasa foarte mult in evidenta. Dar e ok. Cel mai probabil el va castiga, de aceea l-am pus mai in josul listei, pentru a promova si alte lume(de dragul evitarii repetitivitatii)
-Jassmina: Raspunsuri mature si pertinente de la o femeie cu incredere in ea.
In ultimul rând as avea obrăznicia de a ma autonominaliza si pe mine, deoarece am dedicat destul de mult efort acestei activitati si consider ca am facut o treaba destul de buna pentru a fi o optiune pertinenta. Asta daca si dumneavoastra impatrasiti aceasta parere. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adaug: Impersonal. Wr3nch, YourMind, suntserios, TamplaruAnisoara, StrongHeart, sirius98 ca mentiuni onorabile.

| zilog a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu îmi asum răspunderea pentru faptele mele!
Vă rog frumos să nu mai mă bănuiți că aș putea gândi!
Este posibil să aveți un diagnostic prezunctiv mult prea ângăduitor și optimist!
Dar jur că mai întâi vorbesc apoi îmi dau seama pese câteva zile sau poate chiar decenii de ce am spus într-un anumit moment apoi generez avanansă de dezastre în încercarea de a îndrepta lucurile. Grav este că de multe ori este mult prea târziu și nu îmi mai pot retrage vorbele pentru că oamenii respectivi au plecat deja la Domnul.
Câte o dată mai mă trage câte o amică de mânică și îmi spune :"
Purtaţi-vă cu înţelepciune faţă de cei de afară; răscumpăraţi vremea.
Vorbirea voastră să fie totdeauna cu har, dreasă cu sare, ca să știţi cum trebuie să răspundeţi fiecăruia.
Sarea este bună; dar dacă sarea îşi pierde gustul ei de sare, prin ce i se va da înapoi gustul acesta!?

Vă spun că, in ziua judecății, oamenii vor da socoteală de orice cuvânt nefolositor, pe care-l vor fi rostit.
Căci din cuvintele tale vei fi scos fără vină și din cuvintele tele vei fi osândit." (Matei 12, 36-37)

Proverbele 17:28 VDC
Chiar și un prost ar trece de înţelept dacă ar tăcea și de priceput dacă și-ar ţine gura.
"

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca iese Jassmina userul anului eu ma las de TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O propun si pe supadeceapa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DoarBogdan merita sa fie ales userul anului.
Și mosotti da răspunsuri bune
Whitelife
Ray pune întrebări interesante
Bătrânulintelept77 ioandelasal
Celcestietot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu e supadeceapa pe lista cand au propus-o 3 persoane?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

| troleibuz a răspuns:

Intr-un fel imi pare rau ca m-am certat cu CookieDog. Daca nu isi schimba numele poate era si el pe lista.

| Jus7t a răspuns:

Ofer votul pentru userul anului unei domnișoare ce o să îmi ofere clipe de neuitat.
Analizele făcute, la ea că la mine e dezordine, sunt discret, totul rămâne între noi, vreau să fie jucăușă, să știe când să fie puțin perversă, să vorbească murdar uneori să îmi tragă o palmă peste față și să mă lase să o trag de păr.
Restul cerințelor le aflați atunci, consider că e un schimb corect, o să aștept propuneri.

| cfrtobias a răspuns (pentru Jus7t):

rolling on the floor te-ai gandit mult? ar trebui sa si castige nu doar sa oferi tu un user

| Jus7t a răspuns (pentru cfrtobias):

Ți-e ciudă că nu e pentru tine oferta.