A mai trecut un An. E timpul pentru alegerea Userului Anului 2020! Care e propunerea ta?

Dragilor,

A mai trecut un an, cu bune și cu rele, un an atipic pentru noi toți și sperăm că ați ajuns la finalul lui sănătoși.

Așa cum v-ați obișnuit în această perioadă alegem Userul Anului! Deși nu a fost un an așa cum ne-am fi așteptat, măcar să îl încheiem într-o notă de normalitate. Mie una, mi-e cam dor de ea!

Așadar, dăm drumul la nominalizările pentru Userul Anului 2020 până pe 23 decembrie inclusiv.

Condițiile nu s-au schimbat prea mult:

- să fi avut în ultimul an minimum 30 de răspunsuri pe lună pe o perioadă de cel puțin 6 luni.

- răspunsurile de la Trivia/Amuzante și Conversații nu sunt luate în considerare, iar cei care au deja acest titlu nu mai pot fi propuși.

Vă așteptăm comentariile cu numele userului pe care voi îl considerați că ar merita să fie Userul Anului 2020. Puteți face câte propuneri doriți atât timp cât sunt respectate condițiile de mai sus.

Când s-a încheiat etapa de propuneri, vom analiza și vom valida membrii apoi va începe procesul de votare până pe 6 ianuarie.

Premiul e unul surpriză din magazinul de premii și vom mai acorda înca un unul pentru cel mai activ nou membru TPU.

Să curgă propunerile!

PS. Aștept si autonominalizările :)

203 răspunsuri:
| Jus7t a răspuns:

Iar acum să îmi folosesc dreptul de a propune. Deci, propun doar două persoane, deși apreciez mai multe.

Eckblume.
Adry05.

| Adry05 a răspuns (pentru Jus7t):

Mersi mult, îmi conduci și anul ăsta campania laughing))

| eckblume a răspuns (pentru Jus7t):

Multumesc, apreciez happy
https://imgur.com/gallery/b1Rcb

| eckblume a răspuns:

Eu as avea mai multe propuneri:
-Adry05, deoarece raspunde constructiv oricarei intrebari; are si simtul umorului,
-DoarBogdan -> are foarte multe raspunsuri motivationale, optimiste si niciodata nu a judecat in rau vreun user,
-NLS -> clar, are cele mai detaliate raspunsuri ce tin de tehnologie, e de mare ajutor
-Andreeush -> e foarte intelegatoare si nu critica userii,
-Ioandelasal -> ofera raspunsuri corecte in probleme care tin de domeniul justitiei
Mai sunt multi pe care ii apreciez, dar cred ca nu se incadreaza in cerinte.

| Clytia a răspuns:

DoarBogdan - are răspunsuri simpatice, optimiste.

| Irinelp a răspuns:

Ar trebui să alegeți voi userul anului în funcție de răspunsurile date și de numărul de răspunsuri câștigătoare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Irinelp):

E prea simplu asa.

| TFL007 a răspuns:

RAY e veteran din ce am inteles pe aici, poate iti faceti o surpriza si reusiti voi sa il insurati! STIMA

| danaieladaniela a răspuns:

Deja a castigat cineva?

| RAY a răspuns (pentru danaieladaniela):

Doarbogdan

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru RAY):

Au anunțat câștigătorii? Când?
Cine este cel mai activ nou membru TPU?

| RAY a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

RKBlue

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Sau https://www.tpu.ro/utilizator/abxjrz
nu stiu sigur
dar din nominalizari cred ca e doarbogdan castigatot
adry pe locul 2

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru RAY):

Anul trecut s-a anunțat oficial câștigătorii si chiar si numărul de voturi a fiecărui candidat. Anul acesta s-a anunțat?

| DoarBogdan a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Nu s-a anuntat nimic, Ray doar a presupus happy
Probabil o sa anunte de maine, sau in cursul saptamanii.

Poate au avut si oamenii vacanta, nu este nicio problema big grin

| RAY a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Maine anisoara se va anunta, eu nu am spus ca stiu si ca deduc din nominalizari, anul trecut a fost tot asa, luni sa declarat castigatorul

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Numai vb cu tine, ieri seara nu ai vb cu mine la microfon

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru RAY):

S-a anunțat oficial câștigătorii? Cine sunt?

| RAY a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Încă aștepți răspunsul meu într un an de zile, doarbogdan Anișoara fata cu întrebările despre Dumnezeu

| h379m3973423 a răspuns:

Crissi99

| Roberrt21 a răspuns:

Corbulalbrosu - il apreciez foarte mult, da răspunsuri corect si bune, el merita foarte mult

| Aditu94 a răspuns:

Propun pe : MaestrulDeghizărilor 100%

| Caricaturistafaralimite a răspuns:

Și eu tot pe DoarBogdan îl votez.
Merita sa fie nominalizat că câștigătorul anului. E activ și are simțul umorului și da răspunsuri bune și întrebări corecte. Si ar mai fi zilog și el e activ și ajută pe cei care au nevoie

| anonim_4396 a răspuns (pentru Caricaturistafaralimite):

Credeam ca ma iubesti... sad Lasand gluma la o parte, ai niste optiuni foarte bune.

| Caricaturistafaralimite a răspuns (pentru anonim_4396):

Mulțumesc? Dar alții merita sa fie nominalizat?

| zilog a răspuns (pentru Caricaturistafaralimite):

Mărul discodiei!
Privește în jur și întreabă-te privești in mii de oglinzi!
Bucuriile sunt des întâlnite la persoane diferite, Lucrurile sunt des făcute doar pentru a fi înfăptuite!
Lupta cu soarta închide poarta în față majorității oamenilor care nu fac parte din elită
dintre cei care iau premiul 1 la școală în clasa 1
NICI MĂCAR CRAVATĂ ROSIE DE ȘOIM AL PATRIEI NU PRIMESC MULȚI
pentru că panoul de onoare este făcut doar pentru puțini nu pentru masele noi cei mulți

Cei ce aveți vieți liniștite nu credeți șă existe mii de ochi adunați în batiste realități crude rupte din inimi de la acei mii de oameni luptători pentru viețile altor mii de semeni
ZÂMBETE FERICITE SUNT MULTE DAR S FALSE ȘI PERFIDE iar ajutoarele primite sunt datorii inzecite
Și observi ca făra nervi de fier degeaba ai suflet rebel pentru că de fiecare dată joci si nu câștigi și mereu speri si crezi si tot incerci, ai lacrimi in ochi si privesti lung spre ceri pieptul iti ia foc trebuie doar să joci să lupți să crezi să speri șî înduri șî înjuri și încă aștepți o vorbă caldă de la o persoana dragă și lipsit de sprijin printre străini te întrebi privesc în mii de oglinzi? în ceața și speranță vieții printre atâtea minuni te miri de ce ajungi în adâcuri privește clar în ansamblu când idealul este o iluzie când viața e o confuzie un pas greșit și ești ținut viu de o perfuzie
Privește clar în ansamblu totul e un teatru fiecare și joacă rolul și scopul e altul trupul si chipul ascund sufletul să nu îl vezi! aparențele sunt înșelătoare în cine să te încrezi? când vezi că pierzi te pierzi în miile de gânduri ce îți întunecă privirea în timp ce miile de fulgere îți sfâșie inima îți luminează mintea le vrei dispărute și spui CE FRUMOASĂ E VIAȚĂ dar o trăiești mințîndu-te ai lacrimi in ochi și privești lung spre cer, cu un ultim efort nu poți să ai tot de dai tot și spui "nu pot" și în fond nu ești de cât un alt mort privești spre vârful care trebuiește atins și renunți și spui"ca mine s destuii" dar nu e de ajuns. Ai jurat că vei lupta până în ultima clipă Și cedezi Și ejuezi și accepți ultima ispită ca premiu de consolare un remediu fără culoare precum fumător înrăit apucând ultimul fum dintr-o țigară. Sarea și piperul vieții sunt încercările trăite depășirea lor reprezintă farmecul zilelor însorite să lupți necontenit să poți spune sunt împlinit sunt fericit și apoi să mori subit și fericit că ai cravata roșie de șoim al patriei
https://www.youtube.com/watch?v=Mv3Ve5k4_Vw

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru zilog):

"Cravata roșie de soim al patriei" era albastra.
"Cravata roșie" era de pionier.

| RAY a răspuns (pentru zilog):

Cum de poti sa scrii atat de mult?

| zilog a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

NU este adevărat ia mai documentează-te că toate erau roșii de cât că cele de șoim al patriei era roșie și cea de pionier era cu tricolor cusut pe margine!

| andiceasu95 a răspuns:

Adry05 sau corbulalbrosu

| Adry05 a răspuns (pentru andiceasu95):

Mulțumeeesc

| anonima188888 a răspuns:

Adry05 sau doar bogdan pentru răspunsuri inteligentehappy

| Kuroo a răspuns:

Raspunsurile lui DoarBogdan au fost destul de bune si motivationale, ar merita titlul.
Si iar ce am observat din anumite discutii, oamenii tind sa nominalizeze si persoane ce au activat doar in anii trecuti, ceea ce nu ar fi corect. E utilizatorul anului, nu al anilor.

| darrio2007 a răspuns (pentru Kuroo):

UIte aici raspuns de doi bani, gramatical. Pe el vrei sa il propui?

„Salur bucatatule,

Depinde unde le-ai tinut, daca nu era foarte cald, presupun a este ok. Si chiar si asa, tot ar trebui sa fie ok, cel mai bine ar fi sa te uiti si sa vezi, sa mirosi si eventual sa gusti.

Daca nu, renunta la ea.

Numai bine si sarbatoru fericite! ^_^"

| Kuroo a răspuns (pentru darrio2007):

Sa incurci niste litere pe tastatura e ceva normal. Posibil sa fie un raspuns scris in graba, poate s-a corectat. Era mai deranjant daca nu punea cratima unde trebuia.

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Îl propun pe batranulintelept77.

| anonim_4396 a răspuns (pentru unu3doi2trei1):

Meriti o felicitare!

| Musca88 a răspuns:

Propunerea mea Verginic? Vac? Gras? sau VerginicaVacaGrasa, sunt aceeasi persoana din cate stiu

| Stelian2015 a răspuns:

Lovesleep, Sabin89 si atat.

| iuliaOK a răspuns:

Oricine, mai puțin RAY. laughing

| RAY a răspuns (pentru iuliaOK):

Ma iubești in secret, cat curaj acum pe tine sa îmi spui asta

| OFQuestions a răspuns:

Eu il propun pe DoarBogdan, deoarece da raspunsuri bune si se poarta frumos cu toata lumea.

| OFQuestions a răspuns:

Ah, si mi-am amintit de VacaGrasaVerginica. Merita si el o propunere, mereu impartaseste cu noi dilemele de la munca. laughing

| anarosca78 a răspuns:

@corbulalbrosu

| Cristian84 a răspuns:

Crissi99

| Mipasususuyamyamyam a răspuns:

Daca ajunge mosotti userul anului e grav. Cum sa-l nominalizezi pe asta? Care zice ca sa-ti bage cineva penisul pe gat fara voia lui nu e viol si ca e ok sa bati copiii ca nu toti sunt de calitate. WTF.

| Mipasususuyamyamyam a răspuns (pentru Mipasususuyamyamyam):

Fara voia ta* nu ma lasa sa editez

| RAY a răspuns (pentru Mipasususuyamyamyam):

Nu a afirmat asa ceva

| Mosotti a răspuns (pentru Mipasususuyamyamyam):

Pe mine oricum nu ma int sa fiu userul anului sau altceva, intru de placere doar (chiar am pus o intrebare ce rost au astea), asa ca sa ia DoarBogdan zic eu. Ar mai fi si Drimmero si RAY. Daca am cunoaste raspunsurile la unele intrebari existentiale ale lui RAY de multe ori ne-ar fi mai bine in viata.
Voturi f multe are DoarBogdan, sper ca iese.

Dar ce e cu statutul de Expert TPU?! Asta nu se voteaza? Vad unii "userul anului" si "Expert TPU".
Sau poate se ia automat dupa un nr f mare de postari, nu stiu.

| mgtow a răspuns (pentru Mosotti):

Sa desfintat titulatura expertiilor, din cauza ca multi fac misto si nu considera ca altii sant de utilitate absoluta aici.

| Anonim2682008 a răspuns:

DoarBogdan, a dat niște răspunsuri foarte bune

| SetYourselfFree a răspuns:

Eu va sugerez sa il alegeți pe DoarBogdan deoarece da răspunsuri bine argumentate, motivationale, optimiste, după părerea mea isi da mult mai mult interesul sa dea "solutia "corecta fata de alți useri.

| Marian7777 a răspuns:

Eu consider că "Userul Anului 2020" trebuie să fie, cu siguranță, DoarBogdan! Acest domn este deosebit prin răspunsurile pe care ni le-a acordat majorității de pe TPU. Este original prin ceea ce zice, încearcă să caute rezolvările la majoritatea întrebărilor puse de noi, iar răspunsurile lui sunt originale și foarte ajutătoare pentru toți, mai ales sfaturile pe care le dă despre viață și nu numai! În final, pot spune că DoarBogdan este, cu adevărat, un model al cunoașterii și o dovadă că încă există oameni care ajută cu drag pe alții cu orice sfat sau gând bun pe care îl are! Succes!

| shareable a răspuns:

Tot ce conteaza pentru acest concurs e activitatea? Nu conteaza si calitatea raspunsurilor? Dezamagitor. Deci la anul daca las 50 de comentarii inutile pe zi o sa fiu si eu in top

| mihai69 a răspuns (pentru shareable):

Nici măcar activitatea nu contează prea mult, e mai degrabă un concurs de popularitate

| Fatamuntilor a răspuns (pentru shareable):

Nu prea cred1
Ma gandesc ca admin analizeaza putin activitatea! Insa e greu sa analizezi activitatea activitea a 20 de insi intr-un timp scurt si doar o persoana.
Una e lasi 50 de raspunsuri irelevante,alta e sa fii propus, alta e sa te gasesti pe lista nominanizarilor!
Din cate am inteles, premiul va unul din magazinul de premii.
Deci, mai usor ar sa dai raspunsuri UTILE, sa primti monezi si sa iti cumperi ceva din magazin!

| mihai69 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Să crezi tu! Monezile lor EXPIRĂ. Și au grijă să nu dea prea multe la rând, ca nu cumva să poți aduna destule ca să le și poți folosi.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru mihai69):

Stiu! n plus se dau doar 3 monezi pe zi!
Daca s-ar tine seama de toate momezile castigate.ar mai multe solicitari si s-ar goli visteria mai repede!
Pentru mine ramane(inca) un mister pe ce criterii se dau acele monezi!

| RAY a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Mai bine o faci din suflet si nu te astepti la nimic

| anonim4536 a răspuns:

RAY

| MckormicEmma a răspuns:

Corbulalbrosu, he is the best.

Sărbători fericite tuturor!

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Condițiile nu s-au schimbat: cei care au deja acest titlu nu mai pot fi propuși!
De ce nu?
A, time is money. Adica, time brings money! Timpul nostru!
Cu cat stau userii mai mult aici injurandu-se, porcindu-se, amenintandu-se, etc, cu atat mai mult curg banii in cont. Calitatea siteului nu conteaza.
Cand am deschis primul cont acum mult timp, sacalii vechi de pe site au inceput sa ma sfasie. Le amenintam rankul. Cand a inceput sa se repete povestea la al doilea cont, mi-am invatat lectia. Asa ca abandonam un cont si deschideam altul. Am avut multe conturi. Nu simultan. Pe ultimul l-am abandonat cu mai bine de doua luni in urma. Definitiv! Am primit la fiecare cont 1-2 (la unul, 3) aprecieri de la admini, muuulte fundite si voturi pozitive. Daca le-as cumula, l-as intrece de doua ori pe obraznicul de RAY.
Am intrat sa va fac acest "cadou". Am spart buba.
Sa aveti un an cu mai multa minte ca sa puteti fi mai buni! Bunatatea nu inseamna mila.

| Drimmero a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Chiar ma intrebam cand apari cu un nou cont, iti duce lumea dorul. An nou mai bun si sarbatori fericite! Oi merita si tu, esti om.

| KR0NSTADT a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Corect. Subscriu.