| anonim_4396 a întrebat:

Am 1.70 si 41.6 kg, sunt prea grasă?

26 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Dacă aş fi un instructor de fitness aş spune că trebuie să atingi greutatea de 55 kilograme. dar nu sunt, aşa îţi spun doar că nu, eşti doar opusul la prea grasă.

| WaterDrop a răspuns:

Cu siguranta esti prea "ceva", insa nu grasa este cuvantul potrivit. Vorbeste cu parintii tai sa te duca la un psiholog.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru WaterDrop):

Cred c-a zis-o mai mult la modul "sunt prea slabă, nu?"...

| WaterDrop a răspuns (pentru Alexuţ02):

Posibil sa fie o boala psihica sau si mai probabil un caz clasic de trolling, cum vei vedea multe altele pe aici, pentru ca pun aceiasi intrebare de 10 ori doar pentru a primi atentie.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru WaterDrop):

Să ştii că asta era a doua variantă pe care o aveam în minte, dar cred c-a devenit prima, m-am gândit mai bine.

| Catrice a răspuns:

Prea grasa. Mai da jos vreo 40 kg.

| Plato a răspuns:

Duci lipsa de atentie?

| RAY a răspuns:

Asa grasa esti incat nu ai nevoie de avion ca te zboara vantul prin nori

| Alisha55378 a răspuns (pentru WaterDrop):

Nu este troll, eu ma vad prea grasă, chiar dacă majoritatea imi spun ca sunt prea slabă...

| WaterDrop a răspuns (pentru Alisha55378):

Atunci intelege ca ai nevoie de ajutor specializat, pentru ca ceea ce gandesti tu acum, nu este normal si nu`si va gasi raspus prin 100 de intrebari. Discuta cu parintii tai si te vor ajuta.

| mgtow a răspuns:

Slaba, ai nevoie de putine km

| ForeverAlone97 a răspuns:

Felicitari, esti un schelet ambulant

| Lorena7712 a răspuns:

Nu lua in seama oamenii rai care iti raspund rautacios. Nu esti prea grasa, esti bine asa cum esti. Secretul e sa te simti ok in corpul si in pielea ta si restul nu mai conteaza.

| relian a răspuns:

Daca ai sunci pe la burtica, poti sa ai si 15 kg ca tot grasa te numesti.
Esti grasa atunci cand ai grasime vizibila pe corp,adica copase,burta,si pe mai unde se depun la voi femeile.
Deci daca sunca aia este vizibila laughing atunci sigur esti grasa,indiferent de cate kg ai.
Kg nu arata decat masa ta corporala,adica tot,muschi, organe, oase, sunca, oua laughing laughing

| Anemoneeeeee a răspuns:

Mahh, eu am 50 de kile la inaltimea asta nu stiu ce sa zic...eu sunt chiar grasa atuncilaughing)

| minrest a răspuns:

Nu esti prea grasa; faptul ca te vezi prea grasa arata o problema psihica, mergi la psihiatru, poate mai poti fi salvata.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cati anisori ai? fata sau baiat?
Pentru ca greutatea/ inaltimea se raporteaza si la sex sau varsta!

| Alisha55378 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Fata,am 14 ani

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Alisha55378):

NU pot sa dau copy pe link, dar nu esti prea grasa!
In tot cazul la varsta ta te afli plina dezvoltare, iar variatiile de greutate sunt normale.
Schimarile hormononale, respectiv venirea ciclului mentrual vine iarasi cu variatii de greutate.
La orice varsta, dar mai ales la fete miscarea face corpul sanatos si tine greutatea sub control.Si bineinteles o alimentatie sanatoasa.

| Nemessys a răspuns (pentru Alisha55378):

Daca este asa. atunci sufer de anorexie. happy Cauta sa vezi ce este. Si... eu iti sugerez sa te duci la medici / psihologi. tot felul de specialisti pana nu este prea tarziu.

| Sn4k3 a răspuns:

Sa ghicesc, ai 14 ani?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Alisha55378):

OK, deci cum a zis colegul - urgent la psiholog.

| Drimmero a răspuns:

Esti chiar uscata pe picioare, prea slaba daca ai 40 de kg la 1, 70...nu te bate vantul pe strada? nu o zic cu rautate.

| Nemessys a răspuns:

Cate comentarii rautaceoase pe aici... Sa mor de nu ce comunitate mai sunteti voi (marea majoritate. nu toti). E usor sa comentezi cand esti sanatos. Dar voi nu stiti cum e sa ai anorexie.
Fetito. urgent la parintii tai si dupa aia cat mai repede la psiholog.

| OldSoul a răspuns:

Avand in vedere intaltimea ta, esti ok, acum desigur, depinde si de varsta.
Daca esti majora, esti prea slaba chiar.

| Lostlyric a răspuns:

Cea mai grasa. Lasand gluma la o parte, la unison cu cei care iti spun sa mergi la un psiholog. Vezi daca nu ai un psiholog la scoala. Urgent!