| cxxyy a întrebat:

O prietena are 18 ani 1.70 si 55kg si zice ca e grasa. Chiar asa e?

6 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Poate nu e tonifiată și asta o face să creadă că e grasă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar deloc! E chiar sub greutatea normală pe care ar trebui să o aibă la înălţimea ei.
La o înălţime de 1.70, greutatea normală este de 65-60 kg.

| Dana2103 a răspuns:

Poate are oasele soldurilor mai late sau coastele mai proeminente si pare lata, dar nu este ori pune grasime mai multa pe burta si nu i place
In cel mai rau caz, anorexica

| Anonima163333 a răspuns:

Salut!
Cum sa fie grasa? Explica-i ca (,) greutatea ideala trebuie sa fie cu 10-8 kg mai mica decat inaltimea.

| Turbo223 a răspuns:

Nu este.Si eu tot asa sunt big grin

| BlackPixel a răspuns:

Salutare!
Dorim sa te informam ca prietena ta NU este grasa. Daca intr-adevar spune acest lucru, exista doua variante:
1. Nu stie.
2. Se da in spectacol.
Pentru a verifica cu exactitate grasimea corporala, echipa noastra iti recomanda:
https://ro.calcuworld.com/nutritie/procentul-de-grasime-corporala/

Speram ca am fost de ajutor!

12/8/2020 - 16:01 PM (GTM +3) Black Pixel [09598]