| evelin_1888 a întrebat:

Am 13 ani 1.70 si 52kg.credeti ca pare ca sunt grasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gândac a răspuns:

Nuuu laughing
Esti perfect.
Totusi depinde cum te simti tu.

Eu am 1, 64 -1, 70 (nu m-am masurat de ceva timp thinking )
Ai aveam acum o luna 55 de kg big grin

Dar eu ma simt bine asawinking
Si depinde si de greutatea oaselor.
Oricum. NU ESTI GRASAwinking

21 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nebuna - da, grasa - nu!winking Scuza, ca sunt atat de directa!

NOname
| NOname a răspuns:

@evelin, nu fa nebunia asta, esti si asa prea slaba pentru inaltimea, pe care o ai. Esti foarte OK si asa! thumbs up

| marrr a răspuns:

Si eu sunt la fel ca tine, ba chiar am 48 kg mai nou si mi se pare ca sunt slaba>.>...

| shtephie a răspuns:

Esti perfectawinking

| lolly_6164 a răspuns:

Eu cred doar ca tu ai o problema cu kilogramele in plus.in rest, greutatea e okhappy

| hippiemuslim a răspuns:

Cred ca esti inalta pentru varsta ta. Nu-ti fa griji de greutate. Daca nu te simti obosita si nu te deranjeaza corpul tau atunci totul e bine.

| inginer a răspuns:

Cred ca esti lunga - nu grasa.

| Ela_PuRpLe a răspuns:

La înălţimea ta, nu eşti grasă deloc.
Stai liniştită!

| ChocolateDroid a răspuns:

:O chiar deloc.
Eu am 1, 67 si 50 de kg si arat f bine ( asa spune lumea )
Deci clar arati bine. Nimeni nu vrea ca prietena o scobitoarewinking Personal nu te-am vazut dar cred ca arati ok. Poti sa iti intrebi prietenii sau familia si iti iti mai dau ei sfaturi. succes! :*

| Just_3218 a răspuns:

Grasa, nu. Din contra, pentru inaltimea ta ar trebui sa ai mai multe kg http://www.calcule.ro/......a-imc.aspx

| AnToOniiia a răspuns:

Nu esti grasa deloc. Ba chiar esti slabuta. Daca vrei sa afli care este greutatea ta ideala, calculezi astfel: din inaltimea ta in metrii(in cazul tau, avand 1. 70m, scazi din 70) se scade masa(in kg bineinteles), iar rezultatul trebuie sa fie intre 18-14winking

| Raiden a răspuns:

Ce inalta esti. :d

| evelin_1888 explică:

Nu stiu...majoritatea lumii spune ca arat bine dar parca mai vreau eu sa slabesc macar 2 kg(asa pentru mine)

| Byushka a răspuns:

Pai daca ai 1, 70 ar trebui sa ai in jur de 60 de kg. deoarece se scare de la inaltyme 10 cm asa afli cantitatea normala happy... NU esti grasawinking

| JustSmile_8808 a răspuns:

Sincer nu stai calma ca si eu am 13 ani si am 65 de kg...deci sa stii ca esti frumusica...

| JustSmile_8808 a răspuns:

Sincer nu stai calma ca si eu am 13 ani si am 65 de ca deci sa stii ca esti frumusica...

| JustSmile_8808 a răspuns:

Funda?big grin

| GodBlessYou a răspuns:

Esti obeza... ce sa iti zic happy Cum sa fii grasa la 1. 7 m si 52 kg? eu am 135 de kg si nu sunt gras laughing

| MillyMarinelaFlorin a răspuns:

Nu deloc

| JeffHardy_8598 a răspuns:

Nu si cred ca nu e nici o rusine stai linistita

| Ralucă_8609 a răspuns:

Eşti bine aşa cum eşti happy. Un pic înaltă pentru vârsta ta.