| Fsdalajdljaljdvndnlgd a întrebat:

Am 14 ani, 1.80 si doar 55 kg.Sunt foarte slab si unii colegi mai fac uneori misto de mine.Mananc ca si ceilalti prieteni ai mei si ei au 60-70 kg.De ce? As putea face ceva ca sa ma pot ingrasa?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| WaterDrop a răspuns:

Pentru ca foarte probabil, metabolismul tau este mult mai rapid decat al lor.Ar trebui sa te bucuri pentru ca poti manca oricand, oricat si orice iti doresti tu happy Ei pe viitor vor face burta de la bere.

Apuca`te de sala ca sa pui niste muschi pe acele oase.Ai deja 1.80 deci nu reprezinta o problema. Decat sa pui grasime, mai bine asa.

6 răspunsuri:
| ChiarEu2 a răspuns:

Eu la 21 de ani am 50 kg laughing)

| MSM12 a răspuns:

Poti lua suplimente alimentare...proteine ..vitamine, care te vor ingrasa si vei creste in masă.

| Ninjaszzs1 a răspuns:

Frate eu nu stiu cum sa slabesc si tu vrei sa te ingrasi laughing

| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, nu mananci indeajuns de multe calorii ca sa iei in greutate, asta este doar parerea ta eronata.
Ca sa te convingi, incearca sa dublezi cantitatea mancarii din farfurie, la absolut toate mesele din zi si mai vorbim dupa 7 zile de mancat aceasta cantitate.
Deci, problema ta este ca nu manaci suficiente calorii, ca sa iei in greutate!
Este simplu sa nu realizezi cat de putin manaci, pentru ca te-ai obisnuit asa, dar pune-ti in farfure de la inceput cantitatea dubla si forteaza-te sa mananci, vei vedea ca la sfarsit de saptamana, ai cel putin 1 kg mai mult.

| Fsdalajdljaljdvndnlgd explică (pentru Violleta2022):

Ultima oara cand am vrut sa mananc mai mult decat o fac de obicei am vomitat de 3 ori intr-o oralaughing De vreo 3-4 saptamani o fost asta

| Violleta2022 a răspuns (pentru Fsdalajdljaljdvndnlgd):

In cazul asta, mananca mai des si mai mult.
Totul este in capul tau!
Omul poate inghite cantitati mari d emancare, daca are vointa!