| RappingKrys98 a întrebat:

Cum as putea sa ma inalthappy?Fac tennis de camp.Am 1.66 la 13 ani,eu nu ma consider scund dar am colegi de 1.75-1.80.Fundawinking!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Oho la 13 ani 1.66 esti super.Aia deja sunt exagerati sincer la 1.75.
Somnul,vitaminele,iar ca sport:baschetul, inotul si voleiul.
Succes si o zi placuta!

10 răspunsuri:
| cypryan11 a răspuns:

Ai putea face baschet sau inot, dar sa stii ca la varsta ta 1, 66 e bun

| Furnicutza a răspuns:

Basketul si inotul ajuta la inaltare.happy

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns:

Ei sunt prea inalti.Eu sunt fata, am 13 ani si am 1.55.Cred ca esti destul de inalt.O sa ai timp sa cresti, dar daca tot vrei sa te inalti de ce nu faci bascket, sau de ce nu te ridici la bara? S-ar putea sa mearga. Funda?

| iambusy a răspuns (pentru XxThoumaxXAndyXx):

Esti foarte josuta pentru varsta ta. sora. mea are 10 ani a si are 1 57

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns:

Daca el e baiat si are 1.66 si nu e mic, nici eu nu sunt mica fiindca am 1.55happy

| iambusy a răspuns:

Trebuie sa practici inotul...vara am crescut 7 cm aproximativ

| RappingKrys98 explică:

Va multumesc pentru sfaturo:*!

| AlecsAndra13 a răspuns:

Buna! Si eu am 13 ani si am 1.65. Pai voley-ul ajuta. Si eu am facut volei si am crescut 10 cm in 2 luni.