| maxim60 a întrebat:

Am 14 ani si sunt baiat, tata nu imi perminte sa stau pe noapte la prieteni, ce sa-i zic sa imi dea voie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prezinta-ti prietenii si parintii lor incat sa capete incredere in tine si in ei si sa te lase sa iesi noaptea.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Spune-i "mulțumesc"

| Devil21 a răspuns:

Oferă-i increderea necesara.
Nu ai specificat ce tip de adolescent esti si ce anturaj ai, motivele pentru care nu te ar lasa ar fi diferite:
1.Nu are incredere in prietenii tai
2.Nu are incredere in tine, etc.
3.Ai 14 ani încearcă sa iti focusezi atenția pe Evaluarea Nat.

In concluzie : oferă-i incredere, străduiește te la școală si o sa ai libertatea mult dorita.dar ai putina rabdare.

| Freya1 a răspuns:

Cred ca poti sa dai numarul de telefon al parintilor prietenului tau la care vrei sa mergi sa se asigur ca esti acolo si sa ti si tu permanent legatura cu ei la telefon iar treptat poate vor avea mai multa incredere.

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să îl convingi cumva.
Dacă nu îți dă voie nu prea ai ce face.

| darrio2007 a răspuns:

Orice. Ca tot nu-ti va da voie.

| ibaal a răspuns:

Cred ca are el ceva motive. Asa ca intreaba-lwinking