| cristinacurasov1000 a întrebat:

Salutare prieteni! Cum s-o fac pe mama si tata sa-mi dea voie sa tin animale in casa?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Daca parintii tai nu accepta deloc animale de companie sau sunt foarte greu (aproape imposibil) de induplecat, atunci nu prea iti ramane mare lucru de facut. In cazul in care crezi ca ar putea fi convinsi, insista pe subiect, aminteste-le mereu cat de mult isi doresti un animal, promite-le ca vei avea grija de el, dar nu insista prea mult, astfel incat sa devii agasanta. O data la cateva zile mentioneaza subiectul si poate incet-incet iti vor da voie. Daca nu se poate deloc, nu ai decat sa astepti pana cand vei locui pe cont propriu si iti vei putea lua unul. Oricum, un animal de casa iti poate da ceva batai de cap, indiferent de varsta stapanului (ma refer aici in special la caini si pisici).

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poți. Dacă ei nu vor, poți să te dai și peste cap, n-o să te lase.

| BellaCullen14 a răspuns:

Mai intai ar trebui sa le demonstrezi ca esti indeajuns de responsabila intrucat sa meriti un animal. Sa stii, plansul, rugatul in genunchi, milogitul etc. nu sunt deloc o varianta buna. Barem, aceste sunt chiar un semn de copilarism si infantilitate, deci NU! Ai mai putea sa le arati dorinta ta printr-o fapta buna, cum ar fi ajutorul la facutul ordinii prin casa. A, da, sa nu uiti ca, dupa ce ti-l va lua, va trebui sa le arati dragostea ta fata de noul tau animalut de companie! (fundita?)

| Laryon_Clau_Stefan_1990 a răspuns:

Le spui ca o sa faci curat in urma lor, si o sa le hranesti! funda?

| cristinacurasov1000 explică (pentru Laryon_Clau_Stefan_1990):

Doar daca imi raspunzi la o intrebare ok?

| cristinacurasov1000 explică (pentru Laryon_Clau_Stefan_1990):

Daca am spus asta deja?

| AndreeaMarya300 a răspuns:

Pai, spune-le ca tu chiar iti doresti un animal de companie.Si asuma-ti raspunderea pentru ingrijirea si cresterea lui.
Sper ca ti-am fost de ajutor.