| tooxicbrunette a întrebat:

Am cunoscut un baiat. si el a avut o relatie cu o fata de 2 ani [s-a pus accent pe bani in acea relatie a lui cu fosta, interese familiare] am tot vb cu el prin sms-uri si pe mess.cand eram suparata tot ma intreba ce am patit si eu nu vroiam sa-i zic daca a vazut ca nu-i spun s-a interesat si apoi ma intrebare ce am patit. si i-am zis. si de fiecare data cand se intampla sa am o stare proasta insista pana cand afla ce am patit.fosta lui a vazut mesajele de la mine si mi-a luat apararea in fata ei[eu si fosta lui suntem in acelasi liceu, dar nu ma cunoaste]. intr-o seara cand am iesit pe afara am stat mai mult.si cand am vb cu el era distant fata de mine si ma tot intreba cu cine am fost unde am fost cine sunt acele persoane etc. i-am zis ca m-a luat tov lui in brate sa luat de baiatu ala dc m-a luat pe mine in brate. cand ne-am intalnit sa ne vedem tot asa statea pe langa mine ma lua in brate. iar acum a devenit mai distant dar imi da sms`uri vorbeste cu mine ma tot intreeaba pe unde am fost si eu daca am vazut ca nu-mi da nici un semn de viata bineinteles ca nu i-am dat nici eu. si imi tot zice "nu stii sa mai dai si u un semn de viata" si ii dau peste nas mereu. imi place baiatu asta mult. dar nu inteleg de ce tot ma intreaba ce fac unde sunt cu cine ce si cum. o data eram in oras si ma duceam singura acasa si mi-a dat mesaj cum? eu singura sa ma duc acasa. si apoi m-a sunat sa ma intrebare dc sunt singura si chestii din astea. de ce reactioneaza el asa? uneori imi spune ca o iubeste pe fosta dar pe cealalta parte imi spune ca daca ar vrea sa se impace cu ea are de gand sa se schimbe doar de haine.si el nu e genu sa stea cu o fata 1 saptamana sau 3 zile. ii plac relatiile de lunga durata. cum sa actionez? nu sunt genu de persoana ca sa-i zic eu sa fim impreuna sau din astea. in weekend a plecat la tara si acolo s-a combinat cu o fata. cat timp a fost la club ma dispera in sms-uri si ma intreba unde am fost ce-am facut cu cine ce si cum. iar el mi-a zis ca e la un cokteil la care eu i-am zis "asa se zice mai noi?" la care el m-a sunat.am auzit muzica si apoi a inchis si mi-a trimis sms"acu' ma crezi?" iar apoi m-a sunat cu nr privat. si mi-a zis el a 2a zi ca el era. de ce ma mai suna cu privat? daca sta cu fata aia. si de ce isi mai bate capu cu mine daca sta cu ea? [el i-a spus varului meu ca acea fata este asa mai bagaboanta. si cand l-am intrebat eu pana sa se combine cu ea cine e acea fata mi-a zis " una oh go on. " a stat cu ea o saptamana dupa care s-a despartit de ea. iar apoi sa mai combinat cu alta fata. la cateva zile s-a despartit de ea. nu a mai dat nici un semn de viata. la care tot el a inceput sa ma caute. si mi-a zis'o gen: daca nu dau nici un semn, ma injosesc" i-am zis ca nu. iar acum la fel. nici un semn din partea lui :-

1 răspuns:
| lauracraciun a răspuns:

Ohh baiatul asta te place.si vrea sa te faca geloasahee heeinsa vad ca nu ii prea mergelaughing.eu in locul tau i-as da si eu anumite semne in care sa-i arati ca il placi.atata timp cat el nu vede nici un interes din partea ta ce sa faca baiatul.eu cred ca merita pentru ca s-a tinut atatata timp dupa tine si dupa descrierile tale este un baiat specialhee heeeu zic sa iti faci curaj si sa il bagi u in seama prima si vei vedea ca totul va fi bine.atata timp cat ii vei da atentie si ii vei arata ca il placi sunt sigura ca te va intreba daca vrei sa fiti impreuna si inca un final feiricitlaughingbafta:*