| wearelivingtheart a întrebat:

Am nevoie de niște idei de activități pentru consiliul elevilor/scoală. Vă rog ceva creativ.

Răspuns Câştigător
| Diagn a răspuns:

Ummm eu zic că decorarea școlii pare o activitate destul de creativă și distractivă. Desene pe pereți/pictat sau desenat de tablouri/pictat pe geamuri.
Alte activități interesante ar putea fi colectarea deșeurilor de pe lângă școala, sau chiar oraș... Plantarea pomilor in curtea școlii sau prin zona. La noi la liceu profa de economie a inițiat o activitate numita "Târgul de cariere", unde atât elevii cât și ea au adunat informații despre diferite cariere, argumente pro și contra, etc.
O alta activitate interesanta ar putea fi crearea unui club/grup de desen, sau muzica, sau orice altceva.

1 răspuns: