| bebekchan a întrebat:

Am o mare problema! si nu stiiu cum sa o rezolv. o sa va povestesc de la inceput :
Totul a inceput intr-o zi, cand i.am spus din grasaeala totul profesoarei de mate[ cu care ma meditez] de un anume bal,
La ora le. a spus copiilor de bal, cine a mers si asa mai departe.s.au parat unii pe altii.
Iar ce. a mai buna prietena care a mers si ea la bal, a spus ca eu i.am spus profesoarei, de atunci toata scl imi zice paracioasa
da, stiiu ca am grasit, desi a fost prima oara cand vb despre asa ceva cu dansa.
Acum ctv zile. O colega i/a spus ca eu sunt spionul. atunci diriga mea nu mi-a zis ca apropoul ci pe ocolite, mi-a zis ceva de genu `: Posta manaca rahat
toata lumea stie ca se referea la mine. La sfarsitul orei cativa baieti s.au dus si i-au spus de mine.
Atunci m/am dus m.ai aproape si am auzit-o pe diriga spunand: Da stiiu, lasa ca o sa vada ea;;
Si acum daca ma pune fata` n fata cu profa de mate, ca dansa nu vrea sa se afle ca ma meditez.
Cum scap fara sa se afle ca ma meditez? Mai degraba zis cum sa o mint sa ma creada ca o meditez? Dar daca se ridica colegii mei si incep sa spuna ca ma meditez si altele?

2 răspunsuri:
| dyav0litza a răspuns:

Inora-i ca or sa se linisteasca ei pana la urma

| Liviu_2320 a răspuns:

Pai pentru inceput crede-ma cine iti este prieten adevarat o sa iti vb in continuare si cu profa de mate incearca sa negi totul nu are de ce sa te puna fata in fata sau cel mai simplu vb cu doamna ta de mate care te mediteaza sa nu spuna la nimeni thinking