| Anonimaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Am o problema, de la anul ma voi muta la o alta scoala, si am mari emotii deoarece grupurile acolo sunt deja formate de ani de zile, si este pentru prima oara pentru mine, si imi este foarte teama ca dupa ce ma voi muta, toti fostii mei colegi vor sari pe mine ca,, De ce m-am mutat? mai aveam un an" si alte figuri sau fite pe care le-am suportat ani de zile. Imi este foarte teama ca imi va fi mai rau acolo decat aici, deoarece nu cunosc pe nimeni acolo. si nu vreau sa pic intr-o scoala de idioti, cocalari ce umbla cu tricouri roz, fufe rujate sau altele. Imi puteti da niste sfaturi? Va multumesc mult!

3 răspunsuri:
| belikeby a răspuns:

.si eu m-am mutat anul trecut, si vreau sa-ti zic ca un an de zile a fost groaznic, faceam orice sa iau legatura cu cei de la scoala mea, dar m-am bagat mai mult in seama cu ei, ni sau intamplat multe faze haioase impreuna si m-am acomodat, momentan, nu mas mai intoarce la scoala cealalta.acum imi place aici,. bine dar acum depinde si de cat de prietenoasa esti

| Oanny a răspuns:

Te-ai descurcat pana acum, de ce sa nu te descurci si in acest moment? Mai tii minte in clasa 1 cum era? O sa fie bine crede-ma! Oricum prin orice scoala vei gasi cate un specimen cu tricouri roz sau pitzi.Si daca exista cate un specimen mai enervant, exista si cineva care sa il poti numi bun prieten.Fii tu insuti si sa-ti sustii opiniile nu lasa pe altii sa te manipuleze si trebuie sa stii sa-ti castigi respectul.Totul o sa fie bine oricum e normal sa ai emotii.Succes:*

| Colibri2000 a răspuns:

Ce scoala? Cauta pe intrenet poze. Daca este o scoala cunoscuta si ti se pare buna, incearca sa mai exersezi acasa. Cei de la scoala actuala vor intelege. Daca nu inseamna ca nu-ti sunt prieteni adevarati. Nu te duce cu parere rea. Daca faci asta este sigur ca n-o sa-ti placa.