| Vrednnic a întrebat:

Salutare tuturor,

Peste doua luni incep scoala in clasa a IX-a si am si eu cateva intrebari.
Cum v-ati obisnuit voi cu noii colegi, eu nu cunosc pe nimeni?
Cand e balul bobocilor, cine il organizeaza, invit o fata? Nu cunosc niciuna.
Deci, chiar daca sunt baiat jur ca am super emotii mai ales ca este un liceu mai de fite asa, si eu nu prea le inghit.

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Cu cât îți imaginezi prima zi de liceu, cu atât mai mult vei fi mai dezamăgit de ea. Lucrurile nu vor fi tocmai cum ți-ai dorit tu, ceva va merge prost, iar asta îți va sta pe conștiință.
Eu nu m-am obișnuit cu noii colegi nici acum, nu pot spune că am încercat din greu să mă adaptez, dar am încercat să ies din zona mea de confort.
Nu cunoșteam pe nimeni, aproape pe nimeni din liceu. Eram sigură că totul va fi bine, că totul va fi perfect, ca în filme. M-am înșelat, și m-am gândit mereu la ce prostie am putut să fac când am ales să nu mă bucur de vacanța de vară din plin și să mă gândesc la liceu.
Eu îți spun să lași deoparte emoțiile, să tragi tare încă din prima zi. Împrietenește-te cu toți colegii tăi, chiar dacă nu toți îți vor fi alături până la final. Fă cunoștință cu ei și zâmbește, așa începe totul.
Legat de balul bobocilor, depinde de liceu. De obicei, este în primul semestru. Îl organizează cei de clasa a XII-a, dacă asta te întrebai.

1 răspuns:
| Xulescu006 a răspuns:

Lucrurile nu vor fi tocmai cum ți-ai dorit tu, ceva va merge prost, iar asta îți va sta pe conștiință.
Eu nu m-am obișnuit cu noii colegi nici acum, nu pot spune că am încercat din greu să mă adaptez, dar am încercat să ies din zona mea de confort.
Nu cunoșteam pe nimeni, aproape pe nimeni din liceu. Eram sigură că totul va fi bine, că totul va fi perfect, ca în filme. M-am înșelat, și m-am gândit mereu la ce prostie am putut să fac când am ales să nu mă bucur de vacanța de vară din plin și să mă gândesc la liceu.
Eu îți spun să lași deoparte emoțiile, să tragi tare încă din prima zi. Împrietenește-te cu toți colegii tăi, chiar dacă nu toți îți vor fi alături până la final. Fă cunoștință cu ei și zâmbește, așa începe totul.
Legat de balul bobocilor, depinde de liceu. De obicei, este în primul semestru. Îl organizează cei de clasa a XII-a, dacă asta te întrebai.