| cxxyy a întrebat:

Am o problema si am nevoie de niste opinii. Am trecut clasa a 8-a si toate colegele mele sunt geloase pe mine mai mult sau mai putin. Toate ma barfesc si nu stau cu mine pentru ca am bani, cand au aflat ca am piscina au inceput toate sa se poarte frumos cu mine dar m-am prins si le-am ignorat. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Genesys2001 a răspuns:

Bună.
Îmi pare rău pentru toate cele întâmplate, dar ar trebui să nu le iei în seamă.
Doar pentru că ai bani, asta nu te face un om mai prejos sau mai presus.
Ești într-o perioadă delicată așa cum am fost și eu acum 5 ani, când desigur am fost și eu batjocorită de elevi.
Bine ai făcut că le-ai ignorat, știi și tu foarte bine că au făcut lucrul ăla intenționat. Te sfătuiesc în continuare să le ignori, dar dacă știi din adâncul sufletului tău că vreuna dintre ele s-a schimbat, îi poți da acelei fete o șansă. Dar dacă știi că toate sunt parșive, te asigur că mai bine le-ai ignora!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Să le ignori în continuare. Doar nu vrei astfel de oameni prin preajma ta, nu?

| adriangrowinglife12 a răspuns:

Nu accepta oameni falsi in viata ta, pentru ca si tu vei incepe sa fii ca ei.

| Anonima163333 a răspuns:

Buna! Sa le lasi in pace, n-ai nevoie de astfel de oameni in preajma ta. happy

| Bluu1999 a răspuns:

Bună! E mai bine să nu îți creezi prietenii cu astfel de persoane În viitor îți vei găsi sigur prieteni care să te merite.

| Michaeel a răspuns:

De unde stii tu ca sunt geloase? Probabil ai inceput sa te lauzi si de asta te barfesc si nu stau cu tine.Invata sa fii si tu mai modesta.

| Adry05 a răspuns:

Mai ai un an și schimbi colectivu deci de ce-ți pasă?