| ralucaralu a întrebat:

Am o problema. Sunt in a9a si am ajuns la concluzia ca am cativa colegi groaznici care strica totul(desi sunt prieteni cu restul clasei si cred ca sunt amuzanti). Isi bat joc de colegii din clasa, iar acum se pare ca au ajuns la mine. Nu suport sa aud ca fac glume pe seama mea. Ei ajung sa influenteze toata clasa, tocmai de asta suntem una dintre cele mai rele clase si toti profii de plang de noi. Nu ii mai suport! Ajung sa imi urasc proprii colegi si nu pot face nimic. Sunt sefa clasei(nu am votat) si, dupa cum am spus, eu sunt cea pe care fac glume acum. La profesori nu pot apela(clar nu), iar de transfer nu se pune problema. Ce pot sa fac? Ajung ca si prietenii sa rada de mine la "glumele"lor.Am incercat sa ii ignor, dar degeaba.Ma gandesc ca mai multi au fost in situatia mea si cum s-au simtit.Am putina incredere in mine, iar chestia asta o reduce la 0.

3 răspunsuri:
| No a răspuns:

Inteleg cum te simti straight face Si eu am o clasa "rea".din cauza asta a venit directorul in clasa si ne-a sczut 2 puncte la purtare ( la toti.pana si la cei cuminti crying( ).Da, e trist, dar adevarat straight face Si eu am patit asa ceva.chiar de mai multe ori, si sti ce : Nu-i bagam in seama pe acei rautaciosi.si plecam de acolo. Punct.Sau poti de exemplu sa ai o prietena buna care sa te apere! happy intotdeauna functioneazaa.
P.S. nu toti oamenii sunt asa, trebuie doar sa gasesti prieteni adevarati care tin la tine si care te apara de alti neboOni happy sigur vei gasi tu oameni de increderewinking.si linisteste-te.cu timpul, se vor plictisi de injurat si de batut joc si te vor lasa in pace. atunci vor fi blanzi ca niste mielusei big grinwinking

| aceaflorin a răspuns:

Hmmmm.Cred ca te pot ajuta!
cati
rad de tine, cati ani au? Ai incercat sa apelezi la parinti sau poate ai un prieten aratos sa-i invete minte sau iti sugerez sa ii ignori si ca sai sp[ui la profa ai parea ce-am mai mare fraiera

| EojiKumnE a răspuns:

straight facestraight face eu nu ma aflu in acceasi situatie si nici nu m`am aflat vreodatha dar pot sa iti zic parerea meah :d... poti sa taki si sa accepti si sa nu zici nimic dar poti si uh la randu taw impreuna cu altcnva pth ca singura impotriva la mai multi cred ca iese cu bataie laughinglaughinglaughing poti sa iti bati si uh joc de ei gasindu`le diferite defecte tonguetonguetongue saw pur si simplu poti sa te duci la diriginta nu la directoare straight facestraight facestraight face si sa ii sp straight facestraight facestraight face