| OMGholister a întrebat:

Am o problemuţă. Am facut-o prima oara cu prietenul meu si eram virgina. A incercat sa "intre" in mine fara protectie, dar nu a reusit, apoi a pus protectia dar a pus invers si a intors dupa.
Acum, intrebarea mea este daca exista vre-un risc sa raman insarcinata.
(Asta s-a intamplat acum 8 zile, timp in care am avut dureri de burta, in partea de jos. Astea sunt singurele simptome)

Răspuns Câştigător
| kittyoanaandreescu a răspuns:

Sau poate fi si de la faptul ca nu mai esti virgina. in organismul tau se petrece o transformare.cel mai bine e sa faci un test de sarcina...deja au trecut 8 zile.

5 răspunsuri:
| Mimzy a răspuns:

Este probabil! Chiar foarte probabil!
De ce? Pentru ca atunci cand protectia este pusa intr-un anumit fel,exista riscul ca spermatozoizii sa se "depuna" pe protectie, iar odata intors, acestia se afla pe suprafata, la exterior, intrand in contact cu organele tale genitale.De aceea este posibil sa ai dureri de burta, asta doar daca nu trebuie sa se apropie perioada de menstruatie.Ar trebui sa faci o vizita la ginecolog, sau MACAR sa te duci la farmacie si sa ceri niste anti-conceptionale, pentru a evita orice fel de risc!

Sper ca te-am ajutat! ^_^

suntserios
| suntserios a răspuns:

Riscuri sunt destule. prima greseala contact sexuale neprotejat. a doua greseala folosirea incorecta a prezervativului.

| Blamely a răspuns:

Da, există riscuri deși din câte știu eu prezervativul are o solutie ce ucide spermatozoizi.

| OMGholister explică:

Ok, testul de face dupa 3 saptamani, nu?

| OMGholister explică:

Nu ma mai doare burta atat de tare, dar imi e cam teama. Prietenul spune ca probabil de la faptul ca nu mai sunt virgina, dar nu stiu ce sa cred.