| Adela50 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Cand eram mica ma intelegeam bine cu aporoape toti baietii si fetele cu care nu ma inteleg acum. Din cauza unor prietene, care am impresia ca ma trag in jos, fiind si colegele mele sunt o fata fara prea buni prieteni. Cel mai rau este ca incepe sa-mi placa de un baiat, care nici macar nu stie ca exist, bine stie, dar nu vorbeste cu mine.Cand eram mai mici ne intelegeam super.
Vreau sa-mi ziceti si mie cum sa intru in vorba cu el, cum sa fac sa spun stop acelor fete si cum sa ma inteleg mai bine cu unii baieti. Fundita

2 răspunsuri:
| LauraSpataru a răspuns:

Complicat...
Rupe prietenia cu acele fete daca tu insati esti constienta ca te trag in jos. Cauta-ti o prietena de incredere care sa nu fie neaparat de la scoala.
Cat despre baiatul acela, incearca o data sa il abordezi cu ceva de genul "Ce mai faci?" si daca iti raspunde mai dezvoltat (ca de exemplu "Bine. Multumesc. De fapt, nu chiar bine, ca am lucrare la mate cu scorpia de Ghitescu") raspunde-i si tu la fel, ofera-te sa il ajuti, adu-i aminte de momentele cand erati mici si faceati cine stie ce chestii impreuna. Daca iti raspunde rece, nu dispera! Cauta un prilej sa il prinzi singur (in afara scolii daca se poate). Anturajul dicteaza uneori raspunsuri rau-voitoare. Tii minte "A Walk To Remember", cand Mandy Moore s-a dus la Shane West (care era langa gasca) si l-a intrebat daca se vad in acea zi? El i-a raspuns "Maybe in your dreams" ("poate in visele tale"), desi se intelegeau bine. Dar el nu voia sa para un tantalau in ochii grupului luiwinking
Baftaaaaaa multa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna scumpetekisskiss

Pff...ca sa te intelegi mai bine cu baietii trebuie sa stai mai mult cu ei si sa le dai atentie mai multa.
Ca sa scapi de acele fete te poti lega de ele si sa le spui sa isi vada de treaba lor sau sa vorbesti frumos si sa le spui sa invete sa aiba bun simt si ele si sa nu se mai bage peste oameni.

Cu acel baiat poti intra in vorba simplu incepi sa vorbesti cate putin cu el apoi iesiti in oras la un biliard la un suc si daca vreti sa va combinati iesiti in discoteca si incepe sa dansezi lasciv, provocator pe langa el si ai sa vezi ca totul vine de la sinekisskiss

Ai grija de tine frumusete micakisskiss Te pup