| girllll a întrebat:

Am si eu o intrebare despre admiterea la liceu.eu am media de admitere 9.35 si vreau sa dau la un liceu(Zinca Golescu) la filologie la care ultima medie cu care s-a intrat a fost 9.18.apoi as vrea sa pun liceul teoretic costesti la care s-a intrat cu 7.08.
intrebarea e:daca pun zinca pe primul loc si se ocupa locurile la teoretic, o sa raman neinscrisa pana la a 2-a repartizare? sau daca nu intru la zinca o sa pot intra fara probleme la teoretic?
va rog ajutati-ma ca nu stiu ce sa fac.luati si id-ul meu:florydanyela. poate vreti sa vb cu mine sa va explic mai bine. FUNDA pentru raspuns corect

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Cu cat pui mai multe optiuni cu atat mai bine.
daca la optiunea 1 se ocupa locurile calculatorul te baga la 2 daca mai sunt locuri si tot asa...
eu cred ca la ce medie ai intri sigur!

| George1510 a răspuns:

Calculatorul te repartizeaza in functie de preferinte...prima ta optiune este liceul Zinca Golescu, daca se vor ocupa toate locurile, computerul te va repartiza la urmatorul liceu de pe lista (evident daca media iti permite asta) big grin multa bafta :*

| pisikmik a răspuns:

Pune prima optiune zinca si dupa teoretic
daca nu intri l zinca intri la teoretic cu siguranta l media p care o aihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai intrat la primul profil la al doilea intrii daca ai medie sh oriqm daca nu ai intrat la primul la al doilea intri 100% sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...si eu tot pentru Zinca filologie am optat... Ai intrat?