| broscutsaaa a întrebat:

Am si eu o problema si ma intreb daca m`ati putea ajuta big grin.
Eu stau de vreo 3 saptamani pe afara cu 4 fete prietene de ale mele, si cu vreo 3-4 baieti.
Inainte stateam doar cu o fata dintre ele, cu alti 2 baieti si cu inca 2 fete, dar ei sunt mai mici si am decis ca nu sunt de aceeasi varsta cu ei. si e cazul sa ma maturizez.
Si in seara asta, am iesit eu cu 2 prietene, si 3 baieti din aia cu care stam acum.
Iar baietii cu care stateam inainte, au trecut pe acolo si au inceput sa faca misto. ca ce cautam noi cu baieti mai mari cu 2-3 ani. ca suntem cu ei. ca fumam [si mentionez ca nu facem asa ceva.doar vorbeam si nimic mai mult]
Cum fac sa scap de barfa lor? Deci ma enerveaza la culme. una dintre prietenele mele a inceput sa planga de nervi si nu stiu cum sa facem sa scapam de ei...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trateaza-i cu indiferenta, sunt niste persoane care nu merita bagate in seama, daca tuai hotarat ca trebuie sa stai cu alte persoane, pentru ca asa ai considerat ca-i mai bine pentru tine, ei nu inteleg acest lucru si vor sa te necajeasca, asa ca nu le da atentie, fa-te ca nici nu-i vezi.

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Probabil si pe ei ii doare faptul ca au fost dati la o parte. Inainte erau buni de prieteni dar acum deodata ii ignori. Nu e ceva frumos. Ai putea sa vorbesti si cu ei si sa mai iesiti cateodata. Ei au sesizat tocmai ce ziceai tu, ca ii consideri copii in comparatie cu tine. Normal ca le pare rau ca i-ai parasit pentru altii mai,, maturi ".

| anss23 a răspuns:

Putin mai sus ai scris ca e cazul sa te maturizezi.Atunci da dovada de maturitate.Probabil baietii cu care stateai inainte sunt doar gelosi ca nu mai stati cu ei. cea mai buna medoda de ai face sa te lase in in pace este sa nu ii bagi in seama. Daca o sa vada ca facand misto de voi nu obtin nimic(adica sa stati din nou cu ei)o sa te lase in pace.

| anss23 a răspuns:

Stiu ca urasti faptul ca nu te lasa in pace dar gandeste-te si la ce simt ei. Tu cum te-ai simti daca o prietena de a ta ti-ar spune ca ea a hotarat ca este mai matura decat tine si de acum incolo va sta cu copii mai mari decat tine? ai putea sa-i ajuti sa se integreze si ei in grupul acela de baieti si fete mai mari.

| georgiana a răspuns:

Nu te mai enerva draga mea, ca ai sa faci riduri...RELAX

| AndreeA_4571 a răspuns:

Iti spun eu ca indiferenta doare cel mai tare.
Pana la urma nu ii intereseaza pe ei cu cine stati voi.
Sti cum se spune:esti criticata doar atunci cand esti invidiata.
love struck

| loundy a răspuns:

Te-ai gandit ca sunt suparati ca nu mai stati cu ei? Sa sti ca nu e bine sa uiti vechii prieteni. Dintr-un anumit punct pare ca tu i-ai dat la o parte doar pentru ca ai intalnit niste prieteni mai buni. Si ca ai stat cu ei doar pentru ca nu aveai alta optiune. Probabil se simt jigniti si asta a fost cea mai buna modalitate de a se razbuna

| agrskate a răspuns:

Invidiata happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...simplu:vorbeste fata in fata cu ei si spune ce gandesti, intr-un mod putin mai frumos.Depinde de ce tip de baieti sunt. Daca ti-au fost intelegatori pana acum vb deschis cu ei, daca sunt exact pe invers...deja ai facut greseala! Cu timpul o sa uite sa te necajeasca dar, nu o sa te uite pe tine.

| natasha_5716 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-i ignorati...si dupa aia o sa inceteze